Za nami polska prapremiera spektaklu W górę!, ale równolegle do przygotowań premierowych w Teatrze Polskim odbywały się próby nowego projektu pod nazwą Audycja miłosna. Już niedługo premiera pierwszego odcinka pt. Z kim tak ci będzie źle jak ze mną – miłość Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata. Będzie to słuchowisko muzyczne, rewiowo-kabaretowe, przeplatane znanymi piosenkami Kaliny Jędrusik w nowych aranżacjach.

W ramach projektu Audycja miłosna powstaną cztery odcinki w formie słuchowiska teatralnego Audycja miłosna oraz cztery nagrania Polskiej Kroniki Radiowej w Kwarantannie. Wspólnym tematycznym mianownikiem wszystkich realizacji będą artystyczne pary z okresu PRL-u i ich burzliwe, często zabawne biografie. Audycje będą przypominały dawne sławy i opowiadały w sposób lekki i humorystyczny o tym, jak wyglądało życie Polski z pierwszych stron gazet w latach powojennych i w siermiężnej rzeczywistości tamtych czasów.

Słuchowiska stylizowane na audycje radiowe sprzed lat, odtwarzane przez internet, będą sposobem na odświeżenie historii polskiej kultury - kompozycji Krzysztofa Komedy, powieści i scenariuszy Leopolda Tyrmanda, Marka Hłaski czy Stanisława Dygata, ról Kaliny Jędrusik i Niny Andrycz. Audycja miłosna będzie nawiązywać dialog z bohaterami polskiej sceny teatralnej, filmowej, muzycznej, literackiej, o których dzisiaj powoli się zapomina. Stanowić będzie także muzyczną rozrywkę, w postaci teatralno-radiowych programów do słuchania on-line.

W bohaterów audycji wcielą się aktorzy Teatru Polskiego, reżyseruje Agata Puszcz, autorką scenariusza jest Zuzanna Bojda, opracowaniem muzycznym i kompozycją zajmą się Krzysztof Maciejowski i Piotr Matusik.