W dniach 5-7.10.2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej w Bielsku-Białej odbędzie się turniej karate olimpijskiego – Polish Open – XII International Karate Grand Prix.

Z roku na rok ranga turnieju wzrasta, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie wielu zagranicznych ekip i reprezentacji. Po decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o włączeniu Karate do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, oraz do programu Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Buenos Aires 2018, zawody te są areną walk przyszłych olimpijczyków. 

 Warto podkreślić, że swój udział w Polish Open potwierdził Wiceprezes Światowej Federacji Karate (World Karate Federation) Gunnar Nordahl. Gościem specjalnym zawodów będzie Przewodniczący Komisji Sędziowskiej WKF Javier Escalante. Sędzią głównym zawodów, podobnie jak w latach ubiegłych jest Sekretarz Komisji Sędziowskiej WKF Robert Hamara.

 Organizatorzy spodziewają się przyjazdu blisko 1600 zawodniczek i zawodników z ponad 30 krajów Europy i świata. Zawody ze strony sędziowskiej obsługiwać będzie około 90 sędziów, w tym 60 z zagranicy.

 Zawody rozpoczną się w piątek, 5 października o godzinie 15:00 rywalizacją w konkurencjach kata (układy technik tzw. „walki z cieniem”). W sobotę od 8:00 do 22:00, na 8 tatami, można będzie obserwować zacięte pojedynki w konkurencji kumite (walki). O godzinie 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów. Ostatni dzień zawodów – niedziela, to rywalizacja w kata i kumite dzieci. Wstęp wolny!

 Organizatorem turnieju jest Klub Sportów Azjatyckich Atemi 

 www.polish-open.com