W siedzibie klubu podpisana została symboliczna umowa o współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową Jonatan a BBTS Bielsko-Biała.

Przedmiotem współpracy będzie nie tylko popularyzacja siatkówki, ale także aktywnego spędzania wolnego czasu. Wspólnie z klubem będziemy organizować lekcje pokazowe w naszych placówkach, odwiedzimy także zawodników podczas treningów w hali pod Dębowcem. Naszą szkołę odwiedzi również fizjoterapeuta klubowy, który będzie przekazywał swoją wiedzę na tematy zdrowotne. Bardzo się cieszę, że jako były siatkarz - także BBTS-u - będę mógł uczestniczyć w takim projekcie - mówi Grzegorz Pilarz, dyrektor Niepublicznej Szkoły Jonatan z Bielska-Białej.

Nasi zawodnicy w czerwcu uczestniczyli w pikniku rodzinnym organizowanym przez Jonatana, podobnie będzie w nowym roku szkolnym. Obecność siatkarzy w szkołach jest potrzebna, dzięki niej uczniowie mają okazję poznać aspekty profesjonalnego uprawiania sportu. Przed nami wiele ciekawych inicjatyw, które szykuje Grzesiu Pilarz, cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w wielu z nich - dodaje prezes BBTS Mirosław Krysta.