Bialski Klub Sportowy S.A., Miasto Bielsko-Biała oraz 18. Bielski Batalion Powietrznodesantowy organizują Wyjątkowy Trójmecz Siatkarski! Ten ciekawie zapowiadające się wydarzenie odbędzie się w środę 13 października 2021 roku o godzinie 18:00.


Bialski Klub Sportowy S.A., Miasto Bielsko-Biała oraz 18. Bielski Batalion Powietrznodesantowy organizują Wyjątkowy Trójmecz Siatkarski! Ten ciekawie zapowiadające się wydarzenie odbędzie się w środę 13 października 2021 roku o godzinie 18:00.

Siatkówka w Bielsku-Białej ma bogatą tradycję, długą historię oraz ogromne sukcesy. Niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród dorosłych, ale również wśród dzieci i młodzieży, dzięki czemu na  mecze siatkówki przychodzą całe rodziny. Od początku powstania klubu w 1922 roku (w tym roku obchodzimy 99-lecie istnienia) bielskie siatkarki zdobyły 8 tytułów Mistrza Polski, 8 Pucharów Polski, 2 Superpuchary Polski oraz po pięć srebrnych i brązowych medali mistrzostw naszego kraju.

Tak wspaniałe sukcesy klubu, który mamy zaszczyt reprezentować, sprawiły, że siatkówka w Bielsku-Białej stała się sportem wyjątkowym i lubianym przez bielszczan, sportem który na stałe wpisał się w „DNA” naszego miasta, które w tym roku obchodzi 70-lecia połączenia. Co znamienne, taką samą rocznicę obchodzi sekcja siatkówki w naszym klubie.

 

Tak piękne rocznice zasługują na upamiętnienie. Bialski Klub Sportowy S.A. kierujący pierwszym zespołem siatkarek bialskiego klubu, organizuje „Wyjątkowy Trójmecz Siatkarski”. W drużynie siatkarek wystąpią zawodniczki bialskiego klubu z różnych lat, Mistrzynie Polski, Europy oraz zdobywczynie Pucharu naszego kraju. Bielskie siatkarki rywalizować będą z drużyną bielskich Samorządowców oraz zespołem 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego. Spotkanie odbędzie się w hali, w której bielskie siatkarki świętowały swoje pierwsze wielkie sukcesy – jak wicemistrzostwo Polski w 1987r. czy premierowe Mistrzostwo Polski w 1988 r. Halą to jest oczywiście obiekt przy ulicy Leszczyńskiej, na terenie jednostki wojskowej.

Zorganizowanie tego spotkania to ukłon w stronę bielskich kibiców, którzy wielokrotnie w rozmowach wspominali halę przy ul. Leszczyńskiej i pierwsze sukcesy bielskich siatkarek. Wielu z nich marzyło, by jeszcze kiedyś zobaczyć mecz we wspomnianej hali. Teraz jest to możliwe!

W związku z obostrzeniami związanymi z COVID-19 obowiązującymi w jednostce wojskowej, mecz ten będzie mogło z trybun obserwować jedynie 100 kibiców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że chętnych na to wydarzenie będzie więcej, dlatego dzięki współpracy z firmą V-Ray Video przeprowadzimy transmisję live z tego meczu. Mamy nadzieję, że w przyszłości wydarzenie to będzie można powtórzyć, ale już po pandemii koronawirusa, kiedy to mecz będzie mogło obejrzeć z trybun więcej publiczności.

Wszystkich dziennikarzy chcących wziąć udział w wydarzeniu prosimy o kontakt telefoniczny (tel.509526904).