Przeciwności losu sprawiły, że odnaleźli wspólny cel i wspólną pasję. Choć początki nie były łatwe, dziś aspirują do tytułu nie tylko mistrzów Polski czy Europy, ale i całego świata. Kto? Kuloodporni Bielsko-Biała. To prawdziwi super bohaterowie, którzy słabość przekuli w sukces. Zapraszamy na spotkanie z założycielem zespołu – Danielem Kawką, kapitanem – Krzysztofem Wroną i Pawłem Suskiem, który niedawno sędziował mecz o Mistrzostwo Świata amp futbolu w Meksyku.

Kuloodporni Bielsko-Biała: ekstraklasowa drużyna amp futbolu. Fenomen na skalę kraju – jeden z zaledwie czterech tego typu zespołów w Polsce. Jedyny w województwie. Amp futbol, choć wciąż jest mało znany, to aktualnie dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa, niezwykle widowiskowa. Jak sami o sobie mówią, ich głównym celem jest aktywizacja sportowa osób niepełnosprawnych. Płeć i wiek nie mają znaczenia.

 Podczas spotkania w Klubokawiarni Aquarium, w środę, 9.01. o godzinie 17.30, goście – Daniel Kawka, założyciel i Prezes Fundacji Kuloodporni Bielsko-Biała, fizjoterapeuta; Krzysztof Wrona – kapitan drużyny Kuloodporni Bielsko-Biała oraz Paweł Suski, sędzia piłkarski, opowiedzą o życiu, sporcie i o tym, jak udało im się osiągnąć 7. Miejsce na Mistrzostwach Świata (amp futbolu) w Meksyku jako reprezentacja Polski.

 Spotkanie poprowadzą uczestniczki projektu redakcjaBB: Dorota Łaski, studentka ATH i Klaudia Kózka, sędzia piłkarska szczebla centralnego, studentka fizjoterapii na ŚUM w Katowicach. Rozmowie będzie towarzyszyć relacja zdjęciowa, m.in. z Mistrzostw Świata w Meksyku.

 Projekt redakcjaBB skupia ponad 300 twórczych młodych ludzi z Bielska-Białej i okolic. Wspólnie tworzymy teksty, zdjęcia, grafiki, filmy, które publikujemy w naszym magazynie redakcjaBB i na stronie. Działamy też na rzecz dzieci ze świetlic środowiskowych i seniorów; pomagamy młodym ludziom zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe zbieżne z ich zainteresowaniami i/lub predyspozycjami. Więcej na stronie www.redakcjaBB.pl

SILNI MIMO PRZESZKÓD - JAK, O KULACH, DOTARLI DO MEKSYKU

KIEDY: 9 styczeń 2019 r., godzina 17:30

GDZIE: Klubokawiarnia Aquarium

WSTĘP: Wolny

WYDARZENIE: https://www.facebook.com/events/530074634167082/