Bielski Klub Tenisowy Advantage zaprasza na swoje komfortowe korty tenisowe w sąsiedztwie centrum Bielska-Białej - Komorowicach Krakowskich. Obiekty znajdują się w przytulnym Parku Rosta, o którego walory dbają pracownicy Klubu. Ta sportowa Organizacja Pożytku Publicznego, na którą można zapisać swój podatkowy 1%, szkoli młodych tenisistów i tenisistki i stanowi cenny obiekt na mapie tenisa w Polsce.

Bielski Klub Tenisowy Advantage zaprasza na swoje komfortowe korty tenisowe w sąsiedztwie centrum Bielska-Białej - Komorowicach Krakowskich. Obiekty znajdują się w przytulnym Parku
Rosta, o którego walory dbają pracownicy Klubu.
Ta sportowa Organizacja Pożytku Publicznego, na którą można zapisać swój podatkowy 1%,  szkoli młodych tenisistów i tenisistki i stanowi cenny obiekt na mapie tenisa w Polsce.

BKT „Advantage” Bielsko-Biała został zarejestrowany w ewidencji klubów sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Bielsko-Biała 5 października 2010 roku. Klub, będący stowarzyszeniem sportowym, powstał z inicjatywy rodziców dzieci grających w tenisa w klubie KKS Bielsko-Biała w „szkółkach tenisowych”, które powołał do życia w tym klubie i prowadził trener II klasy Piotr Szczypka. Istotą funkcjonowania klubu jest skonsolidowanie środowiska tenisowego na terenie miasta i szkolenie dzieci i młodzieży na poziomie zarówno zawodniczym, jak i rekreacyjnym. Organizuje turnieje według grup wiekowych.

 O tym, kto może i powinien grać i jakie są korzyści z treningu na korcie zapytaliśmy doktora Piotra Szczypkę trenera II klasy z zarządu klubu:
- "Grać mogą i powinni wszyscy od 3 do 103 lat, ale przede wszystkim najmłodsi gdyż tenis świetnie rozwija ruchowo i kondycyjnie. Dzięki rozgrzewce i przygotowaniu technicznemu unika się zwykle kontuzji tak częstych w innych grach z większą piłką (piłce nożnej, siatkówce)."

Obecnie w BKT możemy grać aż na czterech krytych kortach trawiastych, oraz na czterech kortach otwartych o nawierzchni ceglanej.

Klub zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży, zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i zawodniczym.

Organizuje szereg turniejów zawodniczych we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno na poziomie regionalnym (turnieje wojewódzkie i Mistrzostwa Śląska), jak i ogólnopolskim (turnieje ogólnopolskie i finały drużynowych Mistrzostw Polski). Organizuje turnieje dla amatorów w ramach Grand Prix Beskidów, jest organizatorem lokalnej ligi tenisowej pod nazwą Beskidzka Liga Tenisa.


 Na przełomie czerwca i lipca rozpocznie się budowa nowego zalecza socjalnego. W nowym budynku znajdą się komfortowe szatnie z pełnym węzłem sanitarnym, siłownia, sauna, restauracja i kilka miejsc noclegowych dla trenerów i zawodników.

Można zapisać się na zajęcia w Klubie i jeszcze skorzystać ze zniżek. Bogatą ofertę przygotowano także dla firm, gdzie Park Rosta jest świetnym miejscem na drużynową grę i grilla po treningu. Na terenie znajduje się bezpłatny parking dla Klientów i Gości BTK.

 

Zapraszamy wszystkich do gry w tenisa w klubie Advantage!
http://www.tenisbielsko.pl/