Jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent mikołajkowy i gwiazdkowy, męczy go gwar dużych centrów handlowych, powtarzalność przedświątecznych propozycji i marzy o oryginalnych prezentach i ozdobach, będzie mile widziany na Targowisku (P)różności, podczas którego lokalni artyści i rękodzielnicy zaprezentują swoje prace: malarstwo, grafikę, ale też ceramikę biżuterię, tkaninę, zabawki i mnóstwo gadżetów o niepowtarzalnych wzorach, mile widzianych w przedświątecznym okresie.

Targowisko (P)różności odbędzie się w Galerii Bielskiej BWA w pierwszy grudniowy weekend: 1 i 2 grudnia w godz. 10.–18.00.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają projektantów chcących zaprezentować swoje prace. Zgłoszenia do uczestnictwa w kiermaszu przyjmowane są pod adresem e-mailowym: fundacjagb@gmail.com.

Koszt udziału dla wystawców obejmujący dwa dni to 150 zł (ilość miejsc ograniczona)

Czas trwania wydarzenia: 1–2.12.2018, godz. 10.00–18.00

Miejsce: Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, 3 Maja 11

 W trakcie Targowiska (P)różności zapraszamy na rodzinne warsztaty artystyczne prowadzone przez Joannę Rostek. Można będzie samodzielnie wykonać witrażową ozdobę świąteczną w technice Tiffany’ego polegającej na łączeniu kawałków szkła przy pomocy folii miedzianej zalewanej cyną. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie mógł zaprojektować i samodzielnie wykonać aniołka w kształcie zawieszki lub stworzyć oryginalną biżuterię (w czasie jednych zajęć każda osoba może wykonać i zabrać do domu jedną pracę).

Termin: 1 i 2 grudnia 2018, godz. 11.00–13.00

Koszt udziału w warsztatach: 25 zł od osoby