Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza Państwa na drugą edycję Festiwalu Komedii na Południu. Tak jak i w zeszłym roku przygotowano dla widzów to, co w komediowym repertuarze najlepsze. Organizatorzy gwarantują więc tydzień znakomitej zabawy ze świetnymi spektaklami komediowymi z całej Polski i nie tylko!

Festiwal otworzą i zamkną uwielbiane przez widzów bielskie realizacje – komedia „Pomoc domowa” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza oraz plenerowy koncert piosenek Abby w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego, które po raz pierwszy rozbrzmiewać będą w niezwykłej scenerii Rynku Starego Miasta!

Podczas festiwalu zobaczymy absolutne komediowe hity – „Mayday” z Białegostoku,  „Szalone nożyczki” z Krakowa a także „Ostrą jazdę” z Częstochowy. Na naszej scenie wystąpią gwiazdy teatrów warszawskich w spektaklu „Ranny ptaszek”, a także goście zagraniczni z Czech w humorystycznym widowisku z elementami cyrkowymi pt. „Basen” (spektakl bez słów). 

Tak jak w pierwszej edycji FUNfestu widzowie przyznają Złoty Rechot – nagrodę publiczności dla najlepszego spektaklu festiwalu.