Już po raz 26. (!) mieszkańcy Bielska-Białej i okolic będą mogli skorzystać z solidnej dawki praktycznej wiedzy biznesowej. W środę, 21 listopada, w Klubokawiarni Aquarium, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Upgrade Your Business. To szansa na zdobycie wiedzy od praktyków biznesu i na zdobycie cennych kontaktów.

Upgrade Your Business to cykl nieformalnych spotkań z najbardziej uhonorowanymi i doświadczonymi biznesmenami z naszego regionu. Uczestnicy spotkań w przyjaznej i kameralnej atmosferze poznają tajniki przedsiębiorczości. Tematyka spotkań jest bardzo szeroka: od sprzedaży i promocji po aspekty prawne i księgowe prowadzenia firmy. Organizatorem spotkań jest fundacja Startup Podbeskidzie, podmiot którego celem jest budowanie ekosystemu startupowego w naszym regionie i wspieranie przedsiębiorczości.

 Prelegenci i prezentacje: 21 listopada 2018r.

Na najbliższym spotkaniu Upgrade Your Business swoje prezentacje przedstawią Wojciech Pander – dyrektor wykonawczy w 4Experience, firmie zajmującej się wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz Mateusz Sawaryn, radca prawny, założyciel i partner zarządzający Kancelarii Prawnej Sawaryn i Partnerzy.

 Wojciech omówi OKR (Objectives Key Results) - nowy model zarządzania, który stosują takie firmy jak Allegro, Flixbus, Agora, Intel, Google czy Salesforce. Model OKR jest przydatny dla wszystkich tych, którzy zainteresowani są skutecznym osiąganiem rezultatów i celów firmy. Prezentacja będzie ciekawa zarówno dla doświadczonych jak i początkujących przedsiębiorców i managerów, bez względu na wielkość firmy.

 Z kolei Mateusz omówi zagadnienia prawne powiązane z pełnym cyklem życia startupów począwszy od umów założycielskich a kończąc na istotnych aspektach koniecznych przy sprzedaży przedsiębiorstwa. Podzieli się również wskazówkami i swoimi spostrzeżeniami, na co szczególnie być uważnym w poszczególnych sytuacjach.

 Przetestuj Holo Lens, daj się poznać!

Ponadto, dzięki uprzejmości firmy 4Experience, po prelekcjach uczestnicy będą mogli wypróbować na własnej skórze działanie Holo Lens - urządzenia pozwalającego umieszczać wirtualne przedmioty w świecie rzeczywistym. Już dzisiaj wiadomo, że technologia VR daje firmom niesamowite możliwości rozwoju produktów, działań marketingowych i nie tylko.

 Całość zwieńczy tradycyjna już sesja networkingu, dopełniona słynną w całym mieście klubokawiarnianą kawą.

 Spotkanie Upgrade Your Business odbędzie się w środę, 21 Listopada o godzinie 17:30 w Bielskiej Klubokawiarni Aquarium znajdującej się przy ul. 3 Maja 11A (wejście przez galerię BWA).

 Wstęp dla pierwszych 50 osób, które zarejestrują bilet pod adresem https://uyb26.evenea.pl/ jest bezpłatny; dla pozostałych wstęp za symboliczne 6,50 PLN na koszty organizacyjne fundacji.