Największy w naszym regionie turniej mini piłki nożnej dla Przedszkolaków już za nami. 10 czerwca na Stadionie Miejskim odbyła się XI edycja Przedszkoliady.

Do udziału w imprezie zgłosiło się 440 małych piłkarzy, których z trybun wspierało blisko 2000 kibiców! Po oficjalnym otwarciu, przed przystąpieniem do rozegrania meczów,  przedszkolaki uformowały na murawie żywy napis BIELSKO-BIAŁA.

W trakcie wydarzenia zorganizowanego przez  Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Football Academy oraz partnerów - podczas 90 meczów na 6 boiskach - nie brakowało emocji.

W sportowej rywalizacji najlepsze okazały się: na boisku pierwszym - Przedszkole nr 11, na boisku drugim - Przedszkole nr 37, na boisku trzecim -  Przedszkole nr 23, na boisku czwartym  - Przedszkole nr 54, na boisku piątym - Przedszkole nr 38 i na boisku szóstym - Przedszkole z Pietrzykowic.

Jednak jak zawsze podczas Przedszkoliady nie było przegranych. Każda drużyna została nagrodzona pamiątkowym  pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i koszulkę.

Tradycyjnie uhonorowane zostały także placówki, które wystawiły najliczniejsze reprezentacje, a były nimi Przedszkola nr 29 i 37.  Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też konkurs rzutów karnych dla rodziców, pokazy sztuczek naukowych, gra w unihokeja oraz mini koszykówka.