13 maja przy Szkole Podstawowej nr 37 na Osiedlu Karpackim otwarte zostało boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżnią sportowa.

 Boisko może służyć do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Radością z poszerzenia oferty szkoły i osiedla podzieliła się z naszym portalem Pani Lucyna Żmijewska-Szemberg, dyrektor SP 37.

Otwarcie boiska połączono z Świętem Szkoły i Festynem Rodzinnym w ramach którego oprócz gier sportowych (w meczu ojców z dziećmi w piłkę nożną wygrali ci pierwsi) miał miejsce konkurs plastyczno-literacki i talent-show dla uczniów. Nie zapomniano również o patronie - sławnym generale Mariuszu Zaruskim Szkoła już dotąd miała dość szeroką bazę sportową - dużą trzysektorową halę sportową, małogabarytowy basen i siłownię, brakowało jednak boiska sportowego z prawdziwego zdarzenia.

Długo oczekiwana budowa została ukończona dzięki Wydziałowi Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zarówno uczniowie szkoły jak i mieszkańcy osiedla mogą korzystać z nowych obiektów, które uzupełniły ofertę już znajdującą się w okolicy - siłownię na wolnym powietrzu i pozostałe osiedlowe boiska sportowe. Szkoła odnotowuje osiągi w pływaniu, tenisie stołowym czy szachach. Sukces nadszedł również ze strony uczennic SP 37, które zdobyły właśnie złoty medal na zawodach wojewódzkich w Jastrzębiu w piłce ręcznej i zakwalifikowały się  do finału krajowego.

SP 37 otrzymała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów i jak zapewnia Pani dyrektor ma przekonanie, że o kilku wychowankach jej szkoły na pewno jeszcze usłyszymy, szczególnie o jednej z uczennic, która już zapowiada się na wysokiej klasy sportowca.