W obliczu tragedii, która rozegrała się w Gdańsku podczas ostatniego finału WOŚP, bielszczanie zmobilizowali się i chcą zdecydowanie sprzeciwić się nienawiści. Wyrazem tego jest dzisiejszy– koncert z udziałem ponad stu bielskich artystów .Wydarzenia odbędzie się w Teatrze Polskim i firmowane będą szyldem #graMYdoBBro

W obliczu tragedii, która rozegrała się w Gdańsku podczas ostatniego finału WOŚP, bielszczanie zmobilizowali się i chcą zdecydowanie sprzeciwić się nienawiści. Wyrazem tego będą dwa znaczące wydarzenia – koncert 11 lutego z udziałem ponad stu bielskich artystów oraz spotkanie z młodzieżą 8 lutego 2019 roku. Oba wydarzenia odbędą się w Teatrze Polskim i firmowane będą szyldem #graMYdoBBro

 #graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i już 11 lutego w Teatrze Polskim w naszym mieście będzie okazja do wysłuchania niezwykłego koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk wyrazi sprzeciw dla nienawiści oraz da wyraz jedności i solidarności.

 Dołączcie do nas i razem GrajMY doBBro!

 Wejściówki do Teatru Polskiego rozdawane były w kasie Teatru całkowicie za darmo, zniknęły całkowicie w ciągu dwóch godzin.

Dla osób, którym nie udało się zdobyć zaproszeń przed Teatrem wystawiony zostanie telebim. Będą też miejsca siedzące, rozdawać będziemy ciepłe napoje.

 

WYKONAWCY:

▶Akurat

▶Audio cases

▶Bajor band

▶Bednarz Beata

▶Cymer Edyta

▶Dolata Joanna

▶Dzień dobry

▶Gajewski Igor

▶Ghostman

▶Identyczni

▶Klimczak Marcin

▶Loranc Iwona

▶Lorek Tomasz

▶Luber Damian

▶Maciejowski Krzysztof

▶Madzia Tomasz

▶Margas Grzegorz

▶Mikrokosmos

▶Meck Sabina

▶Mysłajek Anna

▶Pearl Band

▶Pietrzko Katarzyna

▶Pociąg rock'n'roll

▶Przybytek Beata

▶Rastafajrant

▶Rocker Soul

▶SABINA

▶Sawicka Marta

▶Sawicki Rafał

▶SIS

▶Thiel Sebastian

▶Walimy W Kocioł

▶Węgrzyn-Lichosyt Wiktoria

▶Wirska Paulina

▶Włoszek Dagmara

▶Włóczykije

▶Wróbel Piotr

▶Zaręba Katarzyna

 Prowadzenie: Skucha Piotr  

Ambasadorka projektu: Natalia Janoszek

 Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Pełna Kultura, Radio Bielsko, TV Katowice, 2B STYLE, Beskidzka24.pl, BB365.info, bielskobiala.pl.

 Za projekt graficzny odpowiada Anita Szymańska.

 Przy okazji koncertu będzie zbiórka funduszy na stacjonarne hospicjum w Bielsku-Białej.

 Dodatkowo 8 lutego w Teatrze Polskim spotkanie dla młodzieży!

 Fundacja Klamra i Inicjatywa Obywatelska Witaj zapraszają do Teatru Polskiego młodzież gimnazjalną, licealną i policealną, aby porozmawiać o swojej działalności.

 Jednym z gości będzie Szymon J. Wróbel, autor książki i filmu o zmarłym niedawno biskupie Tadeuszu Pieronku, który był człowiekiem bardzo otwartym na ludzi o różnych poglądach, ale też jednym z najbardziej hejtowanych polskich biskupów, który mimo tego nie przestał kochać ludzi.

 Celem organizatorów spotkania jest przede wszystkim pokazanie, że bielszczanie i mieszkańcy regionu to ludzie aktywni, tolerancyjni, otwarci na „innych” i chętni do działania na ich rzecz. Tematem spotkania będą działania, które na co dzień są podejmowane w Bielsku-Białej i regionie, m.in.:

 

  • Zorganizowanie wizyty 50 uchodźców z Czeczenii, muzułmanów, w organizację której włączyło się mnóstwo osób, instytucji i organizacji;
  • Wsparcie dla kilku tysięcy Ukraińców, którzy zamieszkują nasze miasto – np. organizowanie wspólnych świąt, Wigilii prawosławnej itp.;
  • „Zupa za Ratuszem” – coniedzielna akcja gotowania i rozdawania pożywnej zupy osobom bezdomnym;
  • Troska ludzi różnych wyznań o Stary Cmentarz Ewangelicki w Bielsku;
  • Zaangażowanie mieszkańców (w tym nie będących Żydami) w działalność Bielskiej Gminy Żydowskiej;