Inaczej niż do tej pory będą wyglądały obchody z okazji ukazania się najnowszego numeru magazynu redakcjaBB. Ten do rąk czytelników trafi 27 czerwca, a premierowe atrakcje zostały przeniesione do przestrzeni wirtualnej - na stronę Facebookową redakcjiBB. Tego dnia w godz. 10.00-21.00 redakcja zaplanowała wiele ciekawych niespodzianek, m.in. prezentację magazynu z pięknymi dodatkami, spotkania kreatywne z wyjątkowymi gośćmi oraz koncert-niespodziankę z udziałem gwiazdy polskiej sceny elektro.

Mimo szczególnej sytuacji nie rezygnujemy ze świętowania! Jedenastka jest wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że pracę nad nią próbowała utrudnić nietypowa sytuacja związana z pandemią (co jednak wcale nam nie przeszkodziło). Tym numerem otwieramy kolejną dziesiątkę i zamierzamy się podzielić naszą radością z całym miastem. (...) wszystkie wydarzenia odbędą się całkowicie on-line dzięki dofinansowaniu przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci - napisano w zapowiedzi wydarzenia.

O czym przeczytamy w #11 magazynie redakcjaBB? Będzie to jak zawsze wyjątkowy materiał, w całości stworzony przez młode osoby z Bielska-Białej i okolic. Dzięki artykułom można poznać świat Sebastiana Litnera, projektanta grafik - m.in. tych, które zdobią narty Andrzeja Bargiela i ruszyły z nim na K2; przeczytać dywagacje na temat feminatywów (to rzeczowniki rodzaju żeńskiego, które utworzono od rzeczowników męskich - przyp. red.); dać się zaprosić na spacer po lasach Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, a nawet odbyć podróż w czasie - w poszukiwaniu winyli. Jak zwykle wszystkim tekstom towarzyszą wspaniałe fotografie, ilustracje i kolaże autorstwa młodzieży uczestniczącej w projekcie. 

Cały proces wydania #11 magazynu redakcjaBB został zrealizowany zdalnie dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Warto przypomnieć, że redakcjaBB już prowadzi rekrutację do kolejnego numeru. Do współpracy zaproszeni są wszyscy młodzi, którzy chcą się sprawdzić, poszerzyć horyzonty i poznać superludzi, piszą, projektują, programują, robią zdjęcia lub filmy, mają pomysły i energię do działania albo chcą nauczyć się tego wszystkiego. 

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://redakcjabb.pl/
Można też odwiedzić redakcję osobiście w siedzibie przy ul. Krasińskiego 5a (niedaleko placu Bolesława Chrobrego). Rekrutacja trwa do 15 lipca br. 
 
Gooral gwiazdą premiery #11 magazynu redakcjaBB!
Jest to ostatnia ze wspaniałych niespodzianek, które przygotowaliśmy z okazji premiery najnowszego numeru magazynu. Zdradzając wreszcie tę tajemnicę, przypominamy, że wszystkie wydarzenia w ramach premiery odbędą się on-line, a wstęp na nie jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy do świętowania razem z nami z każdego miejsca na Ziemi! - zapowiada redakcja.

fot.Okładka wydania #11 magazynu redakcjaBB