SPORTOWA KARIERA BEZ RYZYKA – to tytuł akcji społecznej organizowanej 26 września przez Ortopedię Sportową Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej. Partnerami akcji są: Gemini, Park w Dechę, Befado, Waterpoint, Tommy Cafe. Bezpłatne badania skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 14 roku życia.

Trzeba wiedzieć, że zanim poślemy dziecko do szkółki sportowej należy sprawdzić jego naturalne predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny. Może się okazać, że aktywność, o której marzy dziecko, albo planuje rodzic, wyrządzi więcej szkody niż pożytku. Nie oznacza to, że mamy w ogóle pozbawiać dzieci aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie, musimy ją dobrać do indywidulanych predyspozycji dziecka.

Zespół ortopedów z CENTRUM ORTOPEDII SPORTOWEJ Szpitala św. Łukasza organizują w dniu 26 września 2020 roku społeczną akcję w kierunku przesiewowej diagnostyki układu mięśniowo – szkieletowego u dzieci. Badanie to pozwoli zdiagnozować ewentualne przeciwskazania do uprawiania danej dyscypliny sportowej.

Drogi Rodzicu!

Twoje dziecko rozpoczyna szkołę? Marzy o piłce nożnej, pływaniu, tenisie czy innym sporcie? Nie masz pewności, czy bezpiecznie wpłynie to na jego zdrowie? Sprawdź to 26 września w Centrum Ortopedii Sportowej Szpitala św. Łukasza. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja osobista lub telefoniczna pod nr 33 8199510.