Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że Komitet Polityczny jego partii zadecydował o tym, żeby osoby, które są związane ze spółkami skarbu państwa nie kandydowały w wyborach z list PiS na żadnym szczeblu samorządu. Czy kandydatura Przemysława Drabka na prezydenta miasta zostanie wycofana?

Radny Przemysław Drabek, kandydat PiS-u na prezydenta Bielska-Białej, jest dyrektorem ds. rozwoju w spółce Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki w Katowicach. Pracuje w spółce Skarbu Państwa od grudnia 2016 roku - początkowo na 1/4 etatu, a od lipca 2017 roku na cały etat. W minionym roku z tytułu pracy w spółce Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki zarobił 69,5 tys. złotych brutto.

W miniony piątek na konferencji prasowej prezes Jarosław Kaczyński przedstawił nową decyzję władz Prawa i Sprawiedliwości


- Zadecydowaliśmy, że zgodnie z naszymi deklaracjami, ci którzy są związani ze spółkami skarbu państwa nie będą kandydowali w wyborach samorządowych. Szanujemy ich, jeśli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji - powiedział Kaczyński w przerwie obrad władz partii.
Jak poinformował prezes Kaczyński, decyzje personalne dotyczące list i kandydatów będą niebawem ogłoszone.


Zgodnie z przepisami, wybory samorządowe mogą się odbyć w którąś z trzech niedziel: 21 albo 28 października lub 4 listopada br. Będą wtedy wybierani wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast oraz członkowie rad gmin i powiatów a także sejmików wojewódzkich. Kampania wyborcza rozpocznie się w dniu ogłoszenia terminu wyborów.