14 stycznia nastąpi zmiana systemu poboru opłat na parkingu u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza. Zamiast u parkingowego należność kierowcy uregulują w parkomacie.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej tam, gdzie jest to możliwe, ujednolica system zarządzania Strefą Płatnego Parkowania. Tak jest w przypadku działającego od lat parkingu przy skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza. Dzięki zaliczeniu przebiegającej przez jego obszar drogi wewnętrznej do układu dróg publicznych, teren został automatycznie włączony do funkcjonującej na tym obszarze Strefy Płatnego Parkowania. To zaś pozwala na zmianę systemu poboru opłat. Od 14 stycznia br. za parkowanie w tym miejscu kierowcy płacić będą, korzystając z parkomatów lub poprzez dedykowane aplikacje mobilne (mobiParking/SkyCash, moBILET, mPay).

W najbliższym czasie w obrębie parkingu zostaną zainstalowane dwa parkomaty, a kierowcy będą mogli także korzystać z urządzenia znajdującego się po drugiej stronie ul. Juliusza Słowackiego, obok wejścia do budynku Sądu Rejonowego. Aby pomóc kierowcom, w dniu zmiany systemu, a także przez kolejny tydzień na parkingu będzie obecna osoba przypominająca o zmianie sposobu poboru opłat.

Warto też przy tej okazji przypomnieć, że od 1 stycznia 2022 r. nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej Najistotniejszą z nich jest wydłużenie o godzinę czasu funkcjonowania SPP, tym samym parkowanie w strefie jest płatne w godz. 8.00-17.00. Ponadto nastąpiła zmiana: stawek opłat za postój, które wynoszą teraz: opłata minimalna za 30 minut – 2 zł, pierwsza godzina – 3,50 zł, druga – 4,00 zł, trzecia – 4,50 zł, każda kolejna godzina parkowania – 3,50 zł. Wysokości opłaty dodatkowej to obecnie 150 zł. UWAGA! W przypadku uregulowania tej opłaty w terminie 7 dni od dnia wystawienia wezwania, wysokość opłaty dodatkowej ulegnie obniżeniu do 75 zł. Abonamentu mieszkańca kosztuje 150 zł rocznie, a przedsiębiorcy 200 zł miesięcznie. Posiadacz abonamentu mieszkańca ma możliwość zaparkowania pojazdu na wybranych przez siebie trzech ulicach zlokalizowanych bezpośrednio w pobliżu jego miejsca zameldowania.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.parkowaniebielsko.pl  oraz w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD pod nr telefonu 33 472 60 00, e-mail: sekretariatspp@mzd.bielsko.pl.

opr. JacK