Od połowy maja do końca czerwca w bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej zbierane były klapki dla dzieci z afrykańskiej Gambii.Zostało zebranych ponad dwadzieścia tysięcy nowych klapków w ramach drugiej akcji społecznej „Klapki dla Gambii”. W ubiegłorocznej edycji zebrano tylko 680 par plastikowych klapków.

Akcja zbierania klapków dobiegła już końca , trwa jeszcze liczenie, wstępnie jednak oszacowano, że udało się uzbierać ponad 20 tysięcy par klapków. W przyszły wtorek klapki będą pakowane do dużego kontenera, który przyjedzie na teren kampusu ATH ,a  następnie  dzięki zaangażowaniu firm OT Logistics S.A. oraz C.Hartwig Gdynia S.A., które w całości zorganizują i pokryją koszty transportu klapków w kontenerze, klapki drogą morską dotrą do portu w Gambii.
Tam też, mniej więcej w tym samym czasie, samochodem podróżniczym dojedzie trójka studentów z opiekunem, by już na miejscu rozdawać klapki afrykańskim dzieciom – i dopiero po ich szczęśliwym powrocie do Polski tegoroczną akcję będzie można uznać za zakończoną.