Książnica Beskidzka informuje, że zrzeszenie polskich pisarzy, zaprasza czytelników do udziału w bezpłatnych spotkaniach online, które są transmitowane w mediach społecznościowych. Codziennie od 16 marca o godz. 18.00 w ramach akcji UL z książkami odbędą się spotkania z twórcami: pisarkami i pisarzami z Unii Literackiej. Przez trzy kwadranse poszczególni autorzy będą czytali rzeczy stare i nowe, rzadkie cymesy i nagradzane bestsellery, a nawet książki jeszcze niepublikowane.

Poniedziałek 23.03 – Ziemowit Szczerek
facebook.com/ziemowit.szczerek
Będzie fragment mojej nowej powieści pt. Cham z kulą w głowie. To nieklasyczny, ale jednak noir kryminał, który dzieje się niby w naszych czasach, ale w innej rzeczywistości. Takiej, w której Alianci udzielili Polsce pomocy w 1939 roku, Niemcy zostały pokonane, nie doszło do eskalacji II wojny światowej, przedwojenna Polska (i Warszawa) dotrwały do naszych czasów, a powojenny ład europejski ustawiono zupełnie inaczej, niż w naszej linii czasowej.

24 marca – Sylwia Chutnik
facebook.com/Sylwia.Chutnik
Będę czytała fragmenty swojej nowej powieści, której NIE PISZĘ, bo utknęłam i wydawczyni już dawno by mnie poćwiartowała, gdyby nie obecna sytuacja. Jeśli w trakcie czytania przejdę załamanie nerwowe, to zacznę czytać nowe opowiadanie. W każdym razie będzie ostro.

25 marca – Mikołaj Grynberg
facebook.com/profile.php?id=1543685858
Przeczytam kilka opowiadań z nowego zbioru pt. POUFNE. Chciałem wreszcie napisać weselszą książkę, ale chyba tym razem znowu się nie udało. Zbieram materiał do kolejnej, która będzie taka, że po prostu boki zrywać.

26 marca – Bianka Rolando
https://www.facebook.com/bianka.rolando.
Przeczytam parę fragmentów najnowszej książki Stelle. Będę opowiadać o gwiazdozbiorach wiosennych i spróbuję je dla was narysować w trakcie spotkania. Zapraszam serdecznie.

27 marca – Małgorzata Gutowska-Adamczyk
facebook.com/Małgorzata-Gutowska-Adamczyk-167983189890477/
Serdecznie zapraszam na korona party do osiedla Sielanka! Lokalsi i imigranci spotykają się w najsympatyczniejszym z warszawskich osiedli, aby budować więzi sąsiedzkie. Nie szczędząc sił i środków aktorskich przeczytam początkowy fragment, starając się wprowadzić Czytelników w sielankowy nastrój.

28 marca – Pszczółka Justyna Czechowska
facebook.com/justyna.czechowska
Tłumacz też autor! Zapraszam do świata prywatnego detektywa T. Sventona, który objada się psysiami (bo sepleni) i podróżuje latającym dywanem. Ta klasyka szwedzkiego kryminału powinna wciągnąć i rozbawić także niejednego rodzica.

29 marca – Pszczółka Marta Guzowska
facebook.com/Marta.Guzowska.autorka
Lubicie rozwiązywać zagadki? Ja uwielbiam, dlatego napisałam serię książek Detektywi z Tajemniczej 5. Zapraszam Was do wspólnej, przedpremierowej lektury najnowszego tomu i rozwiązywania zagadki... ducha Chopina.

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB