15 września na terenach ekspozycyjnych ZIAD Bielsko-Biała rozpoczynają się 3-dniowe targi ENERGETAB. Weźmie w nich udział ok. 250 wystawców, tym razem głównie krajowych.

15 września na terenach ekspozycyjnych ZIAD Bielsko-Biała rozpoczynają się 3-dniowe targi ENERGETAB. Weźmie w nich udział ok. 250 wystawców, tym razem głównie krajowych.

Targi ENERGETAB®2020 są pierwszymi w realu targami elektrotechniki i energetyki organizowanymi w Polsce po lockdownie spowodowanym pandemią. Oficjalne otwarcie targów odbędzie się 15 września o godz. 11.00 w Hali A.

To już 33. edycja targów, ponieważ odbywa się w okresie pandemii, wystawców i zwiedzających obowiązują specjalne wymagania sanitarne. Wystawcy przyjechali głównie z Polski, gdyż wiele firm zagraniczne obawiało się trudności z międzynarodową komunikacją.

Wystawcy zdecydowali się przyjechać do Bielska-Białej aby pokazać, że się rozwijają i pracują nad nowymi rozwiązaniami. Liczą też na nawiązanie nowych relacji biznesowych i umocnienia tych dotychczasowych z innymi uczestnikami targów, którym też nie wystarcza już porozumiewanie się jedynie przez internet. Nie musimy podkreślać, jak jest to ważne dla gospodarki, szczególnie w aktualnej sytuacji - informują organizatorzy.

Na targach prezentują się dostawcy produktów dla klasycznej energetyki, jak i wiele firm oferujących aparaturę i automatykę dla energetyki rozproszonej. Jest też oddzielna strefa elektromobilności z możliwością próbnych jazd samochodami elektrycznymi oraz strefa praktycznych pokazów na poligonie szkoleniowym ZIAD Bielsko-Biała SA.

Tradycyjnie już podczas targów odbędzie się konkurs nagradzający szczególnie wyróżniające się produkty zgłoszone przez wystawców, w którym wśród kilkunastu prestiżowych wyróżnień możemy wymienić: Puchar Ministra Klimatu, Medal Prezesa SEP, medale  i statuetki Partnerów targów czy też Złoty Lew im. Kazimierza Szpotańskiego.

Targi objął honorowym patronatem minister klimatu, a partnerem strategicznym jest, tradycyjnie już, TAURON Dystrybucja S.A.
Organizator targów dołożył wszelkich starań, aby targi były w pełni bezpieczne zarówno dla wystawców jak i zwiedzających. Każdy uczestnik targów otrzyma bezpłatnie przyłbicę, dostępne będą maskomaty oraz liczne punkty ze środkami do dezynfekcji a stoiska i miejsca pobytu będą często dezynfekowane.
Dodatkowym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo jest rozproszenie ekspozycji targowej na ponad 4 ha terenu u stóp Szyndzielni.

UWAGA: zwiedzający proszeni są wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie energetab.pl, aby otrzymać voucher z kodem paskowym, umożliwiający sprawne wejście na teren targów – rejestracja jest obowiązkowa. Na ww. stronie znajdują się też szczegółowe informacje, plan sytuacyjny targów, w tym wjazdów i parkingów, wykaz wystawców, regulamin dla zwiedzających oraz szczegółowe zasady zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom targów.
Wstęp na targi oraz parkingi na terenie ZIAD są bezpłatne.

Elementem programu jest konkurs na najbardziej energetyczną fotografię. Zwiedzający, którzy do 20 września br. na adres marketing@ziad.bielsko.pl prześlą najciekawsze fotografie z pobytu na ENERGETAB 2020 - wezmą udział w konkursie z cennymi nagrodami o łącznej wartości 5000 zł.

Krótkie relacje i wywiady z imprez targowych będą prawie na żywo zamieszczane na portalu targów energetab.pl i Facebooku imprezy.

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB