W Sobotę odbyła się uroczystość podpisania umowy partnerskiej pomiędzy miastami Bielskiem-Białą i Nyíregyháza (Węgry), miastu przybył kolejny 14 partner.

W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele samorządu naszego miasta oraz delegacje goszczące na XIV Festiwalu Miast Partnerskich „ Poznajmy się”.  Na uroczystość podpisania umowy przybyła dr Anna Wisniewski, radca ds. gospodarczych w Konsulacie Generalnym Węgier w Krakowie. Podpisy pod umową partnerską złożyli burmistrz Nyíregyháza, Ferenc Kovacs i zastępca prezydenta Bielska-Białej, Lubomir Zawierucha. 

18 maja 2018 roku, w mieście Nyíregyháza na Węgrzech, został podpisany list intencyjny, w którym strony zadeklarowały kontynuację dotychczasowych kontaktów. To uroczyste spotkanie zaszczycił swą obecnością Ambasador RP na Węgrzech, Jerzy Snopek.

Współpraca między naszymi miastami rozpoczęła się już kilka lat wcześniej. Strony odbyły wiele wzajemnych wizyt studyjnych, poznając dokonania i potencjał obu miast w dziedzinie turystyki, kultury, sportu i edukacji. Pozytywne efekty i opinie, jakie przyniosły dotychczasowe kontakty, utwierdziły obie strony w przekonaniu, że relacje naszych miast zasługują na sformalizowanie.