Dzisiaj w Luksemburgu odbyło się losowanie ćwierćfinałowych par CEV Ligi Mistrzów. Polskie drużyny poznały swoich rywali. Jastrzębski Węgiel zagra z włoską drużyną Itas Trentino, a Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się rosyjskim zespołem Kuzbass Kemerowo.

Przypomnijmy, że do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów awansowały dwie polskie drużyny - Jastrzębski Węgiel oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Oba nasze zespoły zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach i zostały rozstawione przed losowaniem.

Drużyny rozstawione w losowaniu: Jastrzębski Węgiel (Polska), Cucine Lube Civitanova (Włochy), Sir Safety Perugia (Włochy), Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska).

Drużyny dolosowywane: Itas Trentino (Włochy), Fakieł Nowy Urengoj (Rosja), Kuzbass Kemerowo (Rosja), Knack Roeselare (Belgia).

Warto dodać, że w najlepszej ósemce zabrakło Zenitu Kazań, który w fazie grupowej wygrał trzy mecze i trzy przegrał, w tym dwa razy z Jastrzębskim Węglem. Klub z Kazania występuje w Lidze Mistrzów od sezonu 2007/08 i za każdym razem kwalifikował się do play off. Dotychczas najgorszym wynikiem była porażka z greckim Olympiakowem w rundzie "12" w sezonie 2009/10.

Wyniki losowania ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów 2019/20
Knack Roeselare (Belgia) - Cucine Lube Civitanova (Włochy) 
Itas Trentino (Włochy) - Jastrzębski Węgiel (Polska) 
Fakieł Nowy Urengoj (Rosja) - Sir Safety Perugia (Włochy) 
Kuzbass Kemerowo (Rosja) - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska) 

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 3 i 12 marca 2020 roku.

Autor:Katarzyna Porębska, fot. CEV