Fundacja ekologiczna ARKA oraz Zakład Gospodarki Odpadami zapraszają na finał kolejnej edycji akcji Rower Pomaga. Zapraszamy na organizowaną uroczystość, która odbędzie się 10 października o godz. 15.00 na terenie ścieżki edukacyjnej przy Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. (dojazd od ul. Reksia).

Podczas akcji:

- ogłosimy oficjalne wyniki rekordowej akcji Rower Pomaga w roku 2018

- zorganizujemy razem z młodzieżą nowy happening i warsztaty ekologiczne, chcemy ułożyć z 50 kół rowerowych z recyklingu ilość przejechanych w 2018 roku rowerowych kilometrów,

- rozdamy dzieciom z domów dziecka około 10 rowerów za kilometry przejechane przez rowerzystów.

 „Bardzo się cieszymy z tego, iż 4 edycja akcji Rower Pomaga nie tylko okazała się rekordowa, ale także RAZEM z licznymi Partnerami zbudowaliśmy największą akcję rowerowo – społeczną w Polsce prowadzoną przez organizację ekologiczną” – Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

 „Z wielką przyjemnością wspieramy akcję Rower Pomaga. Przez cały rok współorganizowaliśmy z Fundacją Ekologiczną Arka akcje Drzewko za surowce oraz Torba za surowce. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało nam się zebrać w 2018 r. ponad 14 ton makulatury, 6 ton szkła, 0,5 tony aluminium, blisko 

1 tonę butelek PET oraz ponad 4,5 tony elektośmieci. Tak jak co roku, dochód ze sprzedaży tych surowców został przekazany na zakup rowerów w ramach akcji Rower Pomaga.”

Wiesław Pasierbek, Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej. 

 Rowery w całym kraju

To już IV edycja naszej akcji, w której zamieniamy wasze rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka. W tegorocznej edycji akcji brały w niej udział największe miasta m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, ale także mniejsze miejscowości: Włoszczowa, Kraśnik, Głogów. W sumie ponad 30 rowerowych drużyn. Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem. A wpisane kilometry dzięki sponsorom zamieniamy na wymarzone rowery dla dzieci.

 

 

Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz, prezes, Fundacja ekologiczna ARKA, 609 267 020, w.owczarz@fundacjaarka.pl

Joanna Siwek, ZGO S.A., 600 834 908