Siedem kolorów tęczy: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo, fioletowy. Każdy z nich odpowiada innej sferze duchowości i innym aspektom życia człowieka. Kolory te w symboliczny sposób wyznaczają kierunki działań fundacji.


Czym zajmuje się Fundacja Drachma?

Jesteśmy Fundacją z Bielska-Białej, która działa już od 12 lat. Naszą misją jest szeroko rozumiana praca na rzecz drugiego człowieka, dzieci i młodzieży, osób starszych i niepełnosprawnych. Swoimi działaniami chcemy pokazać każdemu człowiekowi, że jest ważny i wartościowy - bez względu na jego status społeczny. Od początku naszego powstania organizowaliśmy wiele kursów, warsztatów, wyjazdów. W ostatnich latach były to m.in. Międzynarodowe Warsztaty Gospel, kolonie i półkolonie dla dzieci i młodzieży, spotkania i wycieczki dla niepełnosprawnych i seniorów, czy spektakl "Plagi" naszego teatru Tańca "Szofar".

Od siedmiu lat nasza Fundacja organizuje także coroczną aukcję charytatywną, połączoną z uroczystym balem, na który zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół - darczyńców, wolontariuszy, podopiecznych. Dochód z aukcji zawsze był dla nas niezwykle pomocny w sprawnym funkcjonowaniu i stanowił jedno z głównych źródeł finansowania. 

Co można wylicytować na naszej aukcji?

W tym roku obecna sytuacja uniemożliwiła jego organizację. Postanowiliśmy jednak walczyć i zrobić aukcję w formie internetowej. Staramy się informować o tym przedsięwzięciu na łamach różnych platform, mediów, stron, i jest to dla nas niezwykle ważna droga promocji, ma bowiem decydujące znaczenie - tylko dzięki mediom, w obecnych czasach, możemy dotrzeć do jak największej liczby osób. 

Przedmioty, które można licytować na aukcji to nie tylko dowody na to, iż darczyńcy, którzy nas wsparli, mają wielkie serca. Są to, przede wszystkim, przedmioty warte uwagi ze względu na swoją unikatowość, różnorodność i piękno. Znaczną bowiem część wszystkich “fantów”, znajdujących się w naszych aukcyjnych zbiorach, stanowią obrazy malarskie, wyjątkowo zaprojektowane przedmioty codziennego użytku, czy piękne ręcznie wykonane przedmioty ceramiczne. Nasz zbiór jest jednak znacznie szerszy i zapraszamy do sprawdzenia wszystkich licytacji pod adresem:

 https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-drachma/cele/pomoz-drachmie-pokonac-koronawirusa-2 

 

Prezes – ks. dr Mirosław Szewieczek

Ks. Mirek jest prezesem i założycielem naszej Fundacji. On rozpalił tę iskierkę, która już połyskuje pięknym ogniem, rozpalając wiele ludzkich serc.
Ksiądz Mirek to kopalnia pięknych pomysłów. Pomysłów, które wynikają z miłości do drugiego człowieka. Zawsze uśmiechnięty, pełen życiowej energii i ducha, zapalającego do działania.

Obecnie, jako proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli, uruchamia Centrum Animacji Działań Twórczych, w którym młodzież z całej polski będzie mogła rozwijać swoje talenty, jak również wspierać lokalną społeczność tej miejscowości.