Dziś o godz. 12.00 na pl. Bolka i Lolka CH Sfera II Fundacja Ekologiczna ARKA i Lasy Państwowe wystartowały z ogólnopolską akcją „Choinki Nadziei” już po raz 14sty. Pojawiły się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.

Start akcji

Podczas akcji na placu Bolka i Lolka zostały rozstawione 3 naturalne choinki do których podłączone były rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z bielskich szkół podstawowych najpierw ozdobili świąteczne drzewka, a następnie rozświetlili je pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzyli w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe.

Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z szkołami podstawowymi i organizacjami organizuje akcję od 2005

Choinki w całym kraju

W tym roku już po raz czternasty organizujemy w czasie przedświątecznym naszą „choinkową” akcję. Jej głównym celem jest kształtowanie szlachetnych i otwartych postaw wśród młodych ludzi. Cieszymy się, że każdego roku angażują się w nią całkowicie bezinteresownie dzieci i młodzież szkolna z całego kraju. W sumie jest to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad dziesięciu tysięcy starszych osób. Również i w tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią naturalne choinki podarowane przez leśników – dodaje Wojciech Owczarz.