23-letni Dennis Silnicki, potrącony bielszczanin, teraz w szpitalu walczy o życie. Rodzina 23-latka, który został potrącony na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej, prowadzi zbiórkę środków na dalsze leczenie.

6 stycznia Dennis - 23-letni, pełen życia chłopak wracał rano do domu, szedł pieszo. Przechodząc przez drogę, na przejściu dla pieszych, został potrącony przez samochód. Jego kierowca odjechał, nie udzielając mu pomocy. 

W mediach ukazały się komunikaty z prośbą o informacje od ewentualnych świadków potrącenia. Sprawcę udało się zatrzymać po 17 dniach. To 51-latek z powiatu bielskiego. Mężczyzna trafił tymczasowo do aresztu.

Aktualnie Dennis przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Olbrzymia ilość osób wierzy, że walczy, i wreszcie otworzy oczy. Potrzebna jest mu jednak pomoc. W najbliższej przyszłości zostanie on przeniesiony do placówki opiekuńczej, w której zapewnioną będzie miał odpowiednią opiekę i niezbędne zabiegi. Taka opieka wymaga sporego nakładu finansowego. 

Miesięczny koszt pobytu w specjalistycznym ośrodku to koszt rzędu 7 - 10 tys zł. Kwota, którą chcą zebrać najbliżsi Dennisa w tej zbiórce, pozwoli na opłacenie mniej więcej rocznego pobytu. 

Link do zbiórki na pomagam.pl:
pomagam.pl/dennis

By dokonać darowizny z 1% podatku w zeznaniu PIT w rubryce KRS należy wpisać numer: 0000272492, jako cel szczegółowy DENNIS SILNICKI. Ważne, by nie zapomnieć o znaku "X" w okienku "wyrażam zgodę".

Wpłat darowizn można tez dokonywać na kontro fundacji "Sadyba" z tytułem "Dennis Silnicki". Numer konta to:
39 1050 1399 1000 0023 1372 2825.