Od początku listopada do 31 można oddać głos na najlepszy dworzec kolejowy w Polsce,w konkursie na "Dworzec Roku".Po weryfikacji kryteriów określonych w regulaminie oraz wstępnej ocenie potencjału poszczególnych obiektów wybrano 21 dworców z pośród 104.Konkurs zorganizowała Fundacja Grupy PKP i Fundację ProKolej. O miano Dworca Roku i Nagrodę Publiczności walczyć będzie jednak dziesięć finalistów w tym dworzec w Bielsku-Białej. http://dworzecroku.pl/nominowani/

W pierwszej edycji konkursu otrzymano 104 zgłoszenia, odnoszące się do 32 dworców. Po weryfikacji kryteriów określonych w regulaminie oraz wstępnej ocenie potencjału poszczególnych obiektów wybrano 21 dworców, które odwiedzili  audytorzy.
Oceniali m.in. wielkość i zagospodarowanie, wykorzystanie i jakość przestrzeni publicznej, funkcjonalność, przejrzystość i logikę rozplanowania poszczególnych stref, udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności, walory architektoniczne, innowacje i wykorzystanie technologii przyjaznych środowisku, czystość holu dworcowego, stref oczekiwania, toalet, dojść na perony i peronów, profesjonalizm osób sprzątających, obsługę podróżnych w kasach i punktach informacyjnych, dostępne kanały dystrybucji biletów, czas oczekiwania i dostępność biletów na zatrzymujące się pociągi, wygodę i dostępność ciągów komunikacyjnych, oświetlenie i ogrzewanie, zgodność peronów i taboru, integrację z miastem i różnymi środkami transportu, ilość miejsc siedzących, oraz usługi dostępne na dworcu.

Na podstawie szczegółowej oceny i dokumentacji fotograficznej wybranych zostało 10 finalistów  konkursu. Który z nich zostanie ostatecznie zwycięzcą zależy od decyzji jury.

Równolegle wybiorą również zwycięzcę nagrody publiczności.