Już blisko 200 szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych zgłosiło się, by od połowy maja do końca czerwca zbierać wraz z Akademią klapki dla afrykańskich maluchów w Gambii – tym samym uczelniana akcja „Klapki dla Gambii” nabiera rozpędu i rozmachu.

Wszyscy pamiętamy zeszłoroczne zbieranie, gdy wspólnymi siłami udało nam się wysłać do Gambii 680 par nowych, plastikowych klapków dla afrykańskich dzieci. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – choć liczymy na więcej i więcej. Niezmiernie cieszy nas tak duże zainteresowanie i nadal apelujemy, by przyłączyć się do projektu i zostać oficjalnym Partnerem lub Ambasadorem Akcji.

Od 25 kwietnia będą rozdawane specjalnie przygotowane na tę okazję olbrzymie kartony oraz plakaty informacyjne. W razie potrzeby istnieje także możliwość, by pobrać plakaty i ulotki w formie elektronicznej .

Pod koniec czerwca planowana jest  „KLAPKOMANIA”, czyli wydarzenie społeczne, podczas którego uczniowie ze swoich szkół i przedszkoli będą mogli przywieźć klapki do Akademii i wrzucać je do specjalnie na ten cel przygotowanego pojemnika.

Oficjalnym organizatorem akcji „Klapki dla Gambii” jest od tego roku Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, a nad sprawną organizacją całego przedsięwzięcia czuwają studenci z Koła Naukowego HORYZONT.

Klapki dla Gambii