Już po raz piąty zapraszamy na Bieg Charytatywny tym razem dla dwójki małych Bielszczan. W tym roku pobiegniemy dla 12 letniego Alana z Wapienicy w Bielsku-Białej. We wrześniu 2017 roku, u Alana zdiagnozowano rozległy guz kości biodrowej - Mięsak Ewinga. Ale kilkanaście dni temu u wnuczki Rysia Wacha, vice-prezesa Motomikołajów, (tych Motomikołajów, które od pierwszego Biegu są z całą akcją i wspierając kulinarnie) zdiagnozowano nowotwór - rdzeniaka płodowego w IV stadium zaawansowania. Zuzia ma 3,5 roku. Jest po ciężkiej operacji wycięcia guza mózgu.Organizatorzy biegu podjęli decyzja, aby dołączyć Zuzię do Alana i wspierać ich dwójkę podczas tegorocznego Biegu.....Mamy nadzieję, że dla Was, jak i dla nas będzie to PODWÓJNA MOBILIZACJA, aby BYĆ, aby WSPIERAĆ, aby uświadomić każdej z rodzin, które teraz WALCZĄ, że jesteśmy, że stoimy za nimi murem-można przeczytać na stronie wydarzenia.

Spotykamy się w niedzielę, 7 października w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy.
Start Biegu Głównego (dystans ok. 10km) przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km. Po Biegu na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Po zakończeniu biegu w planie ciepły posiłek. 

Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć Alana i Zuzię. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego i rehabilitację. 

Historia Alana

Alan bardzo chciał wystartować w zeszłorocznym biegu dla Mai i Hani. Niestety choroba pokrzyżowała jego plany.
We wrześniu 2017 roku, u Alana zdiagnozowano rozległy guz kości biodrowej - Mięsak Ewinga. Alan rozpoczął chemioterapię. Okazało się też, że guz dał przerzuty do płuc. Aktualnie chłopiec ma za sobą trzy operacje – w lutym przeszedł operację stawu biodrowego, w kwietniu operowano lewe płuco, a kilka dni temu prawe. Obecnie Alan przebywa w szpitalu w Warszawie – jest w trakcie chemioterapii i radioterapii. Choć nieznany jest koniec leczenia chłopiec dzielnie walczy z chorobą.

Historia Zuzi
U Zuzia Wach w  sierpniu zdiagnozowano nowotwór - rdzeniaka płodowego w IV stadium zaawansowania.
Zuzia ma 3,5 roku. Jest po ciężkiej operacji wycięcia guza mózgu. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o rozpoczęciu chemioterapii. Zuzia leczona jest w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

 

W tym roku imprezie biegowej towarzyszyć będą następujące akcje:

 Akcja – akcja oddawania włosów: organizowana we współpracy z „Fundacją Przyjaźni - We Girls”. Akcję wspierać będą fryzjerzy, którzy podczas biegu obcinać będą chętnym uczestnikom włosy. Zbiórkę włosów nadzorować będzie fundacja „We Girls”. Zebrane włosy przekazane zostaną na peruki dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.

Akcja „ Podziel się szpikiem” – stanowisko gdzie uczestnik biegu będzie mógł zarejestrować się jako dawca szpiku lub oddać krew (przy współudziale Krwiodawstwa)

Profilaktyka pt. „ZDROWA MAMA, ZDROWE DZIECKO” - Inicjatywa ma charakter edukacyjny. W dniu biegu przeprowadzona zostanie akcja profilaktyczno-informacyjna zachęcająca do badań profilaktycznych oraz szerzenia wiedzy w zakresie przeciwdziałania nowotworom. 

Do rąk uczestników trafi broszura informacyjna/ publikacja „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”, która powstała przy współudziale Organizatorów Biegu i FundacjiZdążyć Przed Rakiem”

Publikacja ta ma zachęcać do badań profilaktycznych.

Sponsorem tego działania jest PZU.

Zaproszono także:

-        Fundację „Zdążyć Przed Rakiem”,

-        Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego – w ramach kampanii społecznej „Śląskie Dla Kobiety” wraz z lekarzami ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Instytucje te będą prowadziły kampanię dotyczącą profilaktyki antyrakowej, ucząc kobiety badania piersi, zachęcając do badan profilaktycznych w celu zwiększenia wykrywalności chorób piersi i raka sutka, prowadząc rozmowy i konsultacje z lekarzami.

-        Fundację Iskierka – gdzie będzie można uzyskać szereg informacji na temat oraz porozmawiać o zdrowym odżywianiu.

 Zapisy na Bieg Główny : https://goo.gl/forms/FRjJGLMFtWplWTp32

Zapisy na Bieg Rodzinny : https://goo.gl/forms/EyI5DgR87GxFpueb2
Od soboty (6 października) zapisy możliwe tylko w dniu biegu w Biurze Biegu w godzinach 8:00 - 10:00. Regulamin biegu dostępny pod linkiem: 
https://drive.google.com/open?id=1ZcjtZ38lIg6mFLpcXlRZTcDXr-_GSI-q

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w biegu, a chciałyby wesprzeć Alana, mogą dokonywać wpłat w postaci darowizny na podane poniżej konto :

Fundacja „Iskierka” na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
02-047 Warszawa, ul. A. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta :
65 1050 0099 6781 1000 1000 0679
Tytul przelewu „Biegniemy dla Alana”
1% KRS 0000248546
Cel szczegółowy „Alan MIKOŁAJCZYK” 

Serdecznie zapraszamy!