Co było inspiracją do napisania książki? Od kilku lat znajomi i znajomi znajomych kontaktowali się ze mną prosząc o wskazówki, co robić aby naprawić swój związek. Chcieli sprawić, aby znów czuli się tak jak na początku związku, albo przynajmniej lepiej niż obecnie. Doskonale rozumiem to pragnienie, ponieważ kiedyś sam byłem w podobnej sytuacji i potrzebowałem pomocy. Potrzebowałem wskazówek co zmienić, aby uratować związek, który poprzez brak wiedzy doprowadziłem do ruiny.

W maju to zjawisko jeszcze bardziej się nasiliło. Być może wynikało to z przedłużających się problemów związanych z działaniami rządu nakazującymi pozostać nam w domu i ograniczyć kontakty ze znajomymi. Kwarantanna  spotkała wielu Polaków, którzy zostali zmuszeni do pozostania w domu i spędzenia większej ilości czasu razem.

    W lato czułem już, że zapotrzebowanie na wiedzę, do której dochodziłem latami jest coraz większe, stąd podjąłem decyzję, że napiszę książkę. Podzielę się w niej moją drogą od pantofla do świadomego mężczyzny. Umieszczę kluczowe zasady, których warto się trzymać dla dobra związku oraz najprościej jak się da, wyjaśnię, dlaczego niektóre związki trwają dekady w miłości, gdy inne latami umierają dając ból i cierpienie obojgu partnerów.

Czym jest sekretny mechanizm niszczący związki o którym piszesz?

     Sekretny mechanizm niszczący związki to nieustanny ciąg sytuacji i zachowań (zwanych potocznie shit testami), które prowokuje kobieta, aby na bieżąco upewniać się, czy decyzja o wyborze partnera była słuszna. Mechanizm ten jest integralną częścią kobiety, działa nieustannie w tle i nie ma możliwości jego wyłączenia.

     Niezwykle istotne jest aby dostrzec, że ten mechanizm nie powstał przypadkowo. Obserwując zachowania człowieka jako gatunku można stwierdzić, że to kobieta dokonuje wyboru partnera spośród zainteresowanych nią mężczyzn. Na jej barkach spoczywa przetrwanie całego gatunku jak i swoje własne zdrowie i bezpieczeństwo. Stąd chce wybrać jak najlepiej a dzięki trafnym wyborom - kolokwialnie mówiąc - mieszkamy dzisiaj w mieszkaniach a nie jaskiniach. 

Jakie masz doświadczenie i podstawy aby pisać w tej tematyce?

      Chyba najważniejszym jest to, że kiedyś byłem pantoflem i co jeszcze istotniejsze. Zdałem sobie z tego sprawę. Świadomie w pogoni za wiedzą  poszukiwałem wskazówek, dlaczego niektóre związki trwają lata w szczęściu, a inne są pasją tragedii i nieszczęść.

Niestety nie uczy się nas tego w szkole, z drugiej strony jedynym prawdziwym nauczycielem jest zbierane doświadczenie, są zdobywaną widzę testowałem na sobie. Dobrym sygnałem może być to, że od lat nie miałem poważniejszej kłótni z kobietą a relacja damsko-męska to dla mnie tylko i wyłącznie źródło pozytywnych emocji. Równocześnie dzieląc się wiedzą pomogłem mnóstwie osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn zrozumieć swoje zachowanie oraz sytuacje w których się znajdują. Podsumowując dzielę się tylko i wyłącznie sprawdzoną wiedzą.

Kim jest pantofel?

     To mężczyzna, którego związek znajduje się w fazie trzeciej. Taki mężczyzna jakiś czas temu utracił wartość w oczach swojej partnerki i obecnie najlepszym określeniem odczuć kobiety względem niego jest pogarda. Poprzez swój brak doświadczenia i wiedzy w zakresie relacji damsko-męskich nie rozumie delikatnej gry, którą jest związek. Jego umysł żyje w świecie halucynacji na temat związku wykreowanych przez kolorowe czasopisma, podpowiedzi równie nieświadomych przyjaciół i koleżanek oraz hollywoodzkich filmów. To mężczyzna, który zatańczy tak, jak ona mu zagra. Spełnia  życzenia i prośby swojej kobiety w nadziei, że w ten sposób wkupi się w jej łaski. Jednocześnie niszcząc resztki swojej godności. Godzi się na traktowanie, na które nigdy by nie pozwolił pewny siebie mężczyzna – na przykład wchodząc w związek małżeński, przyjmuje nazwisko rodowe kobiety. To drastyczny przykład zachowania, które nie tylko pokazuje całkowitą uległość mężczyzny, lecz także stoi w opozycji do wielowiekowej tradycji, w której to kobieta przyjmuje nazwisko męża.

     Pantofel to mężczyzna, który panicznie boi się rozpadu związku, myśląc, że drugiej tak wartościowej kobiety już w życiu nie pozna. Ten sposób myślenia stoi w oczywistej sprzeczności z rzeczywistością.

     Tak jak alkoholik, pantoflarz też często nie zdaje sobie sprawy z tego, że problem tkwi w nim samym. W związku z tym nie podejmuje właściwych działań w celu poprawy swojej sytuacji. Zamiast tego szuka winy u innych, w tym u swojej partnerki – to ona jest źródłem wszelkich nieszczęść. Przecież on się stara z całych sił. Często rzeczywiście tak jest. Gdy sam byłem w tym stanie, absolutnie nie dopuszczałem do siebie myśli, że cokolwiek robię źle. Dopiero po trzech latach (TRZECH LATACH!), zainspirowany przez mojego przyjaciela, który zachęcił mnie do zgłębienia tematu relacji damsko-męskich, zacząłem desperacko poszukiwać wiedzy i tak zaczęła się moja droga wychodzenia z pantoflarstwa.

Jeżeli mężczyzna podejrzewa, że jest pantoflem, co byś mu poradził?

     Uświadomienie sobie faktu, że dotychczasowe działanie doprowadziło mężczyznę do stanu, w którym może nazwać siebie pantoflem to już połowa sukcesu. Wielu mężczyzn tak jak ja kiedyś żyje w błogiej nieświadomości tego faktu i ku „rozpaczy” swoich partnerek nie widzi, błędów, które popełniają niszcząc związek w którym są.

Stąd każda zmiana zaczyna się od samego siebie. Gdy mężczyzna ma świadomość, że coś jest nie tak. Wtedy warto poszukać wiedzy i wsparcia u osoby, która była w podobnej sytuacji i sobie z nią poradziła. Nam mężczyznom może to jednak sprawiać trudność, ponieważ zagraża męskiej dumie i przekonaniu, że wszystko wiemy najlepiej.

Dla kogo napisałeś książkę „Byłem Pantoflem”?

Dla mężczyzn, którzy pragną zrozumieć kobiety

Dla kobiet, które pragną zrozumieć same siebie

Dla kobiet, które chcą odkryć, dlaczego niektórzy mężczyźni dają sobą pomiatać

Dla kobiet, które wciąż wierzą w to, że mężczyzna się domyśli

Dla osób, które są w związku i czują, że coś jest nie tak. Kiedyś było pięknie, a teraz niekoniecznie

Dla osób, dla których stworzenie trwałego związku jest wyzwaniem

Dla osób, które szukają wiedzy i chcą świadomie kształtować swój związek

Dla osób, których związek zakończył się fatalnie i nie rozumieją dlaczego

 

Kim jest Andrzej Kraczla

      Kiedyś był pantoflem, co zrujnowało jego życie zarówno prywatne, jak i biznesowe. Wtedy podjął decyzję, że nie ustanie, dopóki nie zrozumie zasad, na jakich opierają się relacje damsko-męskie. Po latach zdobywania wiedzy, ponad tysiącu szczerych rozmów z kobietami i mężczyznami oraz poprzez liczne relacje z kobietami odkrył powtarzające się schematy zachowań, które definiują związek kobiety i mężczyzny. Kiedyś totalnie nie radził sobie w relacjach z kobietami, a po gruntownej zmianie swojego podejścia i zachowania przestał mieć jakiekolwiek problemy w tej kwestii. Dzieli się wyłącznie wiedzą, którą przetestował na sobie i stosuje z powodzeniem od lat. Jednocześnie osiągnięcie spokoju na tym polu pozwoliło mu rozwinąć skrzydła w biznesie. Jest współwłaścicielem kilku firm, a to nie koniec jego ambicji. Pracuje z pasji, nie z obowiązku, czego życzy każdemu bez wyjątku.

     Wierzy, że związek to gra zespołowa o ustalonych zasadach i rolach do odegrania przez każdego z partnerów.

Andrzej Kraczla, przedsiębiorca / inwestor / filantrop

Kontakt: e-mail: andrzej@bylempantoflem.pl  

Więcej informacji i możliwość zakupu książki na https://bylempantoflem.pl/?1=15