12 września ruszyła strażacka pomocowa akcja „500+ km dla Rity i Kasi” . Celem imprezy jest pokonanie w jak najkrótszym czasie trasy rowerowej z Gdańska ( Hala Sportowa Leszka Blanika) do Bielska Białej. Podczas trwania rajdu organizatorzy Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Grupa Strażacy ze Słupska będą zbierać środki na rzecz sfinansowania kosztów rehabilitacji dwóch rowerzystek Katarzyny Konwy oraz Rity Malinkiewicz, które 1 czerwca uległy bardzo poważnemu wypadkowi w Wilkowicach. W trakcie akcji będzie udostępniony link do wpłat oraz dodatkowo kolarze jadący na trasie będą zbierali środki do zaplombowanych puszek.

Celem dodatkowym jest promowanie bezpiecznej jazdy na rowerze oraz zachowania 1,5 m odstępu od wymijanych rowerzystów.


Warto podkreślić, że jest o już IV edycja imprezy. Podczas poprzednich edycji zebrano środki na rehabilitację między innymi dla Strażaka PSP Pana Mateusza Maluszkiewicza, utytułowanego kolarza Ryszarda Szurkowskiego, kolarza Karola Domagalskiego. Strażacy serdecznie zapraszają do dołączenia się na trasie i przejechania wspólnie z nami choćby nawet jednego kilometra :)

Klika słów o Grupa Strażacy ze Słupska

W naszym peletonie znajdują się głównie strażacy, zarówno czynni jak i w stanie spoczynku. Od początku jest z nami również psycholog sportu, a od drugiej edycji serwisant reprezentujący firmę Mavic. W 2017 roku postanowiliśmy umówić się na wspólny kolarski trening… i tak się potoczyło, że stało się to już coroczną tradycją.

Dziś jesteśmy silną siedmioosobową grupą „na kołach” wyposażoną w dwa samochody zabezpieczające przejazd, co jest bardzo przydatne szczególnie w nocy oraz przy złej widoczności i niepogodzie.

2018 postój w kp środa śląska 2048x1360

Każdego roku akcja się rozrasta i na trasie dołącza się do nas coraz liczniejsze grono uczestników. Od samego początku mamy również wsparcie ze strony naszej formacji. Akcja cieszy się z udzielanych patronatów zarówno Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, jak również komendantów wojewódzkich – pomorskiego i dolnośląskiego. Nigdy nie zawiedliśmy się na pomocy uzyskanej ze strony naszej strażackiej braci.

Podczas rajdu staramy się wygospodarować na trasie 3-4 godziny dłuższego odpoczynku, co umożliwia nam szybką regenerację, kąpiel, przebranie i spożycie posiłku.

DSC 0188 2048x1360

W tym roku otwieramy czwartą edycję. Celem tegorocznej imprezy jest pokonanie w jak najkrótszym czasie na rowerach z Gdańska (Hala Sportowa Leszka Blanika) do Bielska Białej. Podczas trwania rajdu organizatorzy Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Grupa Strażacy ze Słupska będą zbierać środki na rzecz sfinansowania kosztów rehabilitacji dwóch rowerzystek – Katarzyny Konwy oraz Rity Malinkiewicz, które 1 czerwca uległy bardzo poważnemu wypadkowi.  

Jest zbiórka, która jest udostępniona też na wydarzeniu facebookowym naszej akcji oraz na stronie. Można wpłacić każdą kwotę. Sprawdzona metoda – będziemy mieli na całej tej trasie bidony specjalnie zaplombowane, do których będziemy zbierali pieniądze i pieniądze od kolarzy, którzy chcą się do nas dołączyć, bo do tego bardzo mocno zachęcamy, żeby wspólnie z nami pokręcić trochę kilometrów. Nie trzeba od razu 600, można 20, 10, można choćby 5 na każdym typie roweru. 

Dotychczasowe osiągnięcia:

Pierwsza edycja: 2017 – 500 + km dla Mateusza – trasa Szarlejka – KM PSP Słupsk, zbiórka pieniędzy dla strażaka, który uległ wypadkowi, patronat Komendanta Głównego PSP,

Druga edycja: 2018 – 500 + km dla Mateusza – trasa KM PSP Słupsk – KW PSP Wrocław – zbiórka pieniędzy dla strażaka, który uległ wypadkowi, patronat Komendanta Głównego PSP oraz Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku,

Trzecia edycja: 2019 – 500 + km dla Ryśka i Karola – zbiórka pieniędzy na rehabilitację dwóch kolarzy: Ryszarda Szurkowskiego oraz Karola Domagalskiego, trasa KW PSP Wrocław – Hel, patronat Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.  

I najważniejsze: tym razem startujemy 12 września o godzinie 6.00. Trasa i osoby do kontaktu podane są na stronie internetowej oraz wydarzeniu na Facebooku. Organizatorzy wydarzenia: Grupa Strażacy ze Słupska oraz Fundacja Sportu Pozytywnego.

Zakończenie planowane jest na ok. godzinę 17 na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Szczegóły będą podawane na stonie: http://www.500plus.profactive.pl/

 

Opracowanie: KM PSP Bielsko-Biała oraz https://remiza.com.pl/500-km-dla-rity-i-kasi/