Duże udogodnienie dla pasażerów naszego regionalnego przewoźnika - bilet możemy już nabyć z pomocą smartfona. To szósty sposób płacenia za podróż Kolejami Śląskimi.

Kupić bilet na przejazd będzie można bezgotówkowo w aplikacji SkyCash po doładowaniu swojego konta lub z przypisanej karty płatniczej. W tym pierwszym wypadku należy zarejestrować się u tego usługodawcy za pomocą oferowanej "apki" i zasilić przelewem swoje konto. Kartę płatniczą również trzeba uprzednio przypisać w aplikacji dostępnej teraz na smartfony.

Tak chwalą się nowymi ułatwieniami Koleje Śląskie

Będzie to szósty kanał sprzedaży naszych biletów. Pozostałymi pozostają sprzedaż biletów przez Internet, w kasie i biletomacie, w tzw. „Punkcie na mieście” oraz u konduktora w pociągu.

Na oficjalnej stronie KŚ czytamy

Aby korzystać z aplikacji SkyCash wystarczy jedynie ją pobrać na swój telefon komórkowy. Jest ona dostępna w wersjach dla różnych systemów operacyjnych jak Android, Windows Phone czy iPhone. Podczas kontroli w pociągu wystarczy pokazać zakupiony bilet na ekranie telefonu. Konduktor odczyta go z ekranu za pomocą specjalnej aplikacji.

Obecnie za pomocą aplikacji SkyCash można kupić bilety jednorazowe. Trwają jednak prace nad wprowadzeniem do sprzedaży także innych biletów, które znajdują się w ofercie.

Zakupiony bilet należy mieć zapisany w telefonie przed wejściem do pociągu !

szczegółowe informacje na stronach przewoźnika i usługodawcy
https://kolejeslaskie.com/bilet-przez-telefon-nowe-mozliwosci-zakupu/
http://www.skycash.com/