Przygotowania do rundy wiosennej okraszone będą udziałem TSP w turnieju towarzyskim w czeskim Frýdku-Místku gdzie trzy mecze kontrolne pozwolą ocenić aktualną formę Górali.

Frýdek-Místek to niewielkie miasto położone o 60 km za zachód od Bielska-Białej, gdzie TS Podbeskidzie rozpocznie pojedynki w zimowej piłce nożnej. Tam weźmie udział w rozgrywkach towarzyskiego turnieju, którego gospodarzem będzie klub MFK Frýdek-Místek, a którego finał przewidziany jest później w stolicy Republiki Czeskiej.

Miejmy nadzieje że pogoda dopisze, wszak z naszych informacji wynika, że stadion gospodarzy nie jest nad murawą zadaszony. Gry kontrolne są przewidziane u naszych sąsiadów

11 stycznia - sparing z MFK Witkowice
20 stycznia - sparing z FK Poprad
26 stycznia - sparing MFK Frýdek-Místek

Między 4 a 15 lutego Górale wyjadą na zgrupowanie do Turcji a po powrocie jeszcze raz zmierzą się z zespołem czeskim - 18 lutego w meczu towarzyskim z FK Fotbal Trzyniec a 25 lutego z Rakowem Częstochowa. To będą ostatnie gry przed startem rundy wiosennej, czyli wyjazdowym meczem z Wigrami w Suwałkach. 

Może gry w zimnie i śniegu zahartują Górali do podbicia polskiego bieguna zimna, a nawet do tak wyczekiwanego awansu do Ekstraklasy ?