Mickiewicz Kluczbork pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 25:14, 25:14, 21:25, 15:13) w meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Kluczborczanom udało się zrewanżować za wcześniejszą porażkę w pierwszej rundzie. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się bowiem wygraną bielszczan 3:0. MVP został wybrany Artur Pasiński.

Kluczborczanie nie mieli wiele powodów do zadowolenia z pierwszej części sezonu. Wygrali zaledwie cztery z piętnastu spotkań i uplasowali się na 13. lokacie. Bielszczanie znajdują się na przeciwległym biegunie, bowiem są liderem klasyfikacji.

- Drużyna z Kluczborka ma swoje problemy, po których i tak zdołała się całkiem dobrze odbudować. Będziemy musieli upatrywać swoich szans na boisku. Jak zawsze ta nasza pewność i nastawienie będą najważniejsze. Czujemy się pewnie, ale w siatkówce nigdy nie ma gwarancji, że nawet to da zwycięstwo, więc musimy na to mocno zapracować i tak też zrobimy w Kluczborku - powiedział Jan Lesiuk, przyjmujący BBTS-u.

Mickiewicz nie był faworytem tego środowego meczu, ale we własnej hali i przy wsparciu swoich kibiców rozegrał bardzo dobre spotkanie. Naprawdę niewiele zabrakło, aby w pierwszym secie również przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie triumfowali jednak bielszczanie 25:22.

W kolejnych dwóch setach warunki gry dyktowali już gospodarze, którzy dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nie do zatrzymania w ataku był Artur Pasiński. Te partie zespół z Opolszczyzny wygrał małym nakładem sił do 14.

W czwartej części bielszczanie wrócili już do swojego rytmu gry i nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W piątej partii obie drużyny toczyły dość równą grę. W decydujących akcjach więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy Mickiewicza 15:13. Spotkanie zakończył błąd w polu serwisowym Pawła Gryca.


Autor: Katarzyna Porębska, fot. Mickiewicz Kluczbork

Sezon 2021/2022 - TAURON 1. Liga (tauron1liga.pl)