6 września na boisku piłkarskim w Wapienicy odbyły się V Mistrzostwa Bielska-Białej Oldbojów w piłce nożnej pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

W rozgrywkach wzięły udział cztery zespoły – Zapora Wapienica, Bielskie Orły, TS Podbeskidzie, Rekord Bielsko-Biała. Na boisku pojawiło się wielu znakomitych zawodników, którzy kiedyś grali w reprezentacji Polski czy klubach zagranicznych, m.in. Adrian Sikora, Zbigniew Małkowski, Grzegorz Więzik. Ponadto w szeregach TS Podbeskidzie można było oglądać w akcji prezesa Bogdana Kłysa czy trenera Krzysztofa Brede. Impreza była znakomitą okazją do odnowienia przyjacielskich kontaktów między kolegami z boiska.

Turniej otworzył zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.  Zawody swoją obecnością uświetnili beskidzcy olimpijczycy – Wiktor Krebok i Wiesław Gębala.

 

Wyniki turnieju:

TS Podbeskidzie – Zapora 3:0
Bielskie Orły – TS Podbeskidzie 2:1
Rekord – TS Podbeskidzie 3:2
Bielskie Orły – Zapora 0:0
Rekord – Zapora 4:1
Bielskie Orły - Rekord 1:0
Klasyfikacja końcowa:
•    Bielskie Orły
•    Rekord
•    TS Podbeskidzie
•    Zapora Wapienica


Najlepszy bramkarz: Gerard Marszałek (Bielskie Orły)
Najlepszy strzelec: Piotr Czak (TS Podbeskidzie)
Najlepszy zawodnik: Krystian Papatanasiu (Rekord)

Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i medalami a najlepsi zawodnicy pamiątkowymi statuetkami ufundowanymi przez Wydział Promocji i Sportu UM w Bielsku-Białej.Organizatorem wydarzenia była Beskidzka Rada Olimpijska, Wydział Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego, KS Zapora Wapienica oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.