W dniu 24.01.2018 roku Zarząd Bialskiego Klubu Sportowego „Stal” podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska Dyrektora Pana Ryszarda Bortliczka mianując jednocześnie na to stanowisko Pana Andrzeja Pycia.

Ryszard Bortliczek z bialskim klubem związany był od 1987 roku. Do klubu trafił za namową Prezesa Karola Stekli, który oddelegował go z FSM do nadzoru budowy hali BKS. Trzy lata później został Dyrektorem Bialskiego Klubu Sportowego „Stal”. Podczas „rządów” Dyrektora Bortliczka bielskie siatkarki sięgnęły sześciokrotnie po Mistrzostwo Polski, czterokrotnie po srebrne i pięciokrotnie po brązowe medale. To również czas zdobycia czterech Pucharów i dwóch Superpucharów Polski. Pod wodzą Dyrektora Bortliczka bialski klub stał się najbardziej utytułowanym klubem siatkarskim w Polsce w siatkówce kobiet. Od 2011 roku był także Prezesem spółki akcyjnej Bialskiego Klubu Sportowego S.A. 

Nowym Dyrektorem Bialskiego Klubu Sportowego „Stal” został Andrzej Pyć.

Andrzej Pyć to 41-letni absolwent Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, który tytuł magistra uzyskał na Wydziale Marketingu i Zarządzania. W Bialskim Klubie Sportowym na różnych stanowiskach pracuje już ponad 20 lat, a więc przez pół swojego życia. Od 2002 roku był kierownikiem działu organizacji BKS, a od lipca 2016 roku jest Prezesem Bialskiego Klubu Sportowego S.