W 18-osobowym składzie reprezentacji Polskiej Unii Karate na Mistrzostwa Europy seniorów w karate WKF w Nowym Sadzie (Serbia) znalazła się trójka karateków z Bielska-Białej, zawodników Klubu Sportów Azjatyckich ATEMI. Mistrzostwa odbędą się w dniach 10-13 maja.

W składzie kadry PUK znaleźli się:

Bartosz Mączka (kata indywidualne)

Bartosz Mączka, Mateusz Tomiczek, Mikołaj Dobrzyński (kata drużynowe).

W zawodach wystartują karatecy z 52 krajów. Ze względów formalnych (Polska Unia Karate nie ma jeszcze statusu Polskiego Związku Sportowego) zawodnicy nie mogą wystartować jako reprezentanci Polski. Nie mogą używać polskich symboli narodowych. Muszą zakleić polskie godła na kimonach. Prawdopodobnie też, jeśli któryś z nich zwycięży, nie będzie mógł wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego.

Wniosek o przyznanie statusu Polskiego Związku Sportowego został złożony w Ministerstwie Sportu i Turystyki 23 kwietnia. Trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie.

Nowa organizacja z siedzibą w Bielsku-Białej - Polska Unia Karate, otrzymała licencje od World Karate Federation (WKF) organizacji zajmującej się tzw. karate olimpijskim. Licencję na Polskę stracił Polski Związek Karate. PUK  stara się o status Polskiego Związku Sportowego i członkowstwo w PKOLu.  Siedziba nowej organizacji mieści się w Bielsku-Białej. Jej prezesem jest Paweł Połtorzecki.