TAURON Liga rusza w połowie września, przygotowania bielszczanek lada dzień. Pierwszy mecz ligowy bielskich siatkarek zaplanowany jest na 19 września 2020 roku. Wówczas podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka zmierzą się z brązowym medalistą poprzednich rozgrywek – ŁKS Commercecon Łódź.

W tym sezonie w klubie z Bielska-Białej pojawi się wiele nowych zawodniczek, a sztab szkoleniowy zadecydował o dość wczesnym rozpoczęciu przygotowań. Pierwsze spotkanie i zarazem trening odbędzie się już 1 lipca! W zajęciach, z powodu swoich obowiązków reprezentacyjnych, nie wezmą udziału Martyna Świrad, Karolina Drużkowska, Gabriela Orvosova i Andrea Kossanyiova.

- Przygotowania do sezonu zaczniemy w tym roku 1 lipca, czyli bardzo wcześnie, bo prawie 12 tygodni przed startem TAURON Ligi. Termin tak szybkiego startu spowodowany jest przede wszystkim pandemią koronawirusa, która uniemożliwiła prawidłowe roztrenowanie pomiędzy sezonami. Sezon zakończył się bardzo szybko, a teraz musimy wejść bardzo spokojnie na obroty, żeby uniknąć niepotrzebnych kontuzji. Na początek zaplanowaliśmy serię testów przeprowadzanych przez naszego trenera przygotowania fizycznego Macieja Zająca, plus zajęcia na siłowni. Od 6 lipca wejdziemy już do hali, a pierwsze sparingi zaplanowane mamy na 14-15 sierpnia. Chcemy rozegrać ok. 8-10 spotkań, aby optymalnie przygotować się do sezonu – mówi trener BKS Stal Bielsko-Biała Bartłomiej Piekarczyk.

fot.BKS Stal Bielsko-Biała