Przez trzy dni w Dąbrowie Górniczej trwał finałowy turniej Mistrzostw Śląska kadetek z udziałem zawodniczek BKS Stal. W ścisłym finale udział wzięły cztery drużyny. Oprócz dwóch zespołów gospodarzy i bielszczanek w finale znalazło się miejsce również dla MKS Dwójki Zawiercie.

W trzecim dniu zawodów BKS Stal zagrał z drugim zespołem gospodyń o brązowy medal Mistrzostw Śląska. Po dwóch pierwszych setach wydawało się, że tylko kwestią czasu jest zwycięstwo bielszczanek. Pewność siebie o mały włos nie skończyła się porażką, bowiem dąbrowianki odrobiły straty, a w tiebreaku prowadziły nawet 7:2. Na szczęście drużyna z Bielska-Białej zachowała zimną krew i potrafiła odwrócić losy rywalizacji. Zwycięstwo w piątej partii dało zespołowi Jacka Skulskiego trzecie miejsce, brązowy medal Mistrzostw Śląska i awans do rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim. 

 Cieszymy się z brązowego medalu i awansu do rozgrywek ogólnopolskich. Jestem pewny, że nasz zespół będzie grał coraz lepiej.Na finał Mistrzostw Śląska złożyliśmy naszą drużynę z dwóch zespołów, bowiem nasz młodszy zespół kadetek odpadł w półfinale. Młodsze siatkarki w tym finale mocno nam pomogły. Teraz jednak nie ma już pierwszego czy drugiego zespołu. Jest jeden złożony z najlepszych bielszczanek w tej kategorii młodzieżowej. Brakuje nam jeszcze trochę zgrania, ale powinno to przyjść z czasem. Wiem, że ta drużyna z każdym kolejnym dniem będzie zyskiwać na jakości. W tym tygodniu czeka nas losowanie pierwszej rundy rozgrywek ogólnopolskich, a więc wkrótce dowiemy się z kim przyjdzie nam rywalizować w dalszych rozgrywkach-mówi Jacek Skulski (trener BKS Stal).

Skład BKS Stal:
 Martyna Orawska, Anna Perkowska, Klaudia Kubacka, Wiktoria Langhamer, Nina Zembowicz, Magdalena Szlachta, Martyna Wróbel, Aleksandra Kraszewska, Dominika Pawłowska, Kinga Stec, Sara Wagner, Adrianna Stanowska, Ewa Kostera, Daria Kowalik.