Na giełdę płyt winylowych zaprasza 17-18 lipca w godz. 9.00-21.00 Galeria Sfera. Giełda zostanie przeprowadzona z obowiązującym reżimem sanitarnym. W jej strefie zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk, aby wszystkie osoby przed wejściem na stoiska mogły z tego skorzystać.

Gdy płyty winylowe trafiły na rynek pod koniec XIX wieku, miały średnicę zaledwie 12,5 centymetra. Teraz po wielu latach są o wiele większe, ale niezmiennie wywołują szybsze bicie serca u niejednego kolekcjonera. Płyty winylowe odtwarzane na gramofonie były popularne do końca lat 80. XX wieku, a później zostały wyparte przez płyty kompaktowe. Teraz sytuacja się zmieniła, a winyle ponownie wróciły do łask. Dlatego wiele osób wyciąga z szafy stare adaptery i odwiedza antykwariaty oraz pchle targi w poszukiwaniu muzycznych perełek.

Z myślą o melomanach Galeria Sfera po raz kolejny organizuje giełdę płyt winylowych, na której swoje kolekcje zaprezentują wystawcy z całego kraju m.in. z Wrocławia czy Krakowa. Wśród płyt dominować będą głównie odmiany rocka, ale nie zabraknie też jazzu, popu oraz kultowych albumów największych artystów. 

– Winyle nigdy nie wyszły z mody, tylko na moment ustąpiły miejsca technologicznej rewolucji, aby teraz wrócić ze zdwojoną siłą. Dlatego nasza giełda to prawdziwe święto muzyki. Spodziewamy się około 10 tysięcy płyt, CD, a nawet kaset, więc myślę, że każdy będzie zadowolony i znajdzie coś dla siebie – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.