Teatr Ognia Tesserakt od maja 2019 roku jednoczy najlepszych kuglarzy z okolic Bielska-Białej – łącząc ze sobą artystów poprzednich Teatrów: Ognia i Ruchu „Arkona”, oraz „Zapaleńcy” i od dziesięciu lat, pod różnymi markami, prezentuje profesjonalne pokazy z zakresu tańca ognia, szeroko rozumianego kuglarstwa, pirotechniki, piromancji, eksperymentów z ogniem jak i fakirstwa.

Teatr Ognia TESSERAKT tworzy grupa ludzi z ogromną pasją i doświadczeniem. Założycielem i menagerem teatru jest Miłosz Goślicki. Entuzjasta plucia ogniem, tańca iskier oraz ognia we wszelkiej postaci. Kuglarstwem zajmuje się od 5 lat, zaczynając, a potem współprowadząc Teatr Ognia i Ruchu „Arkona”.

 

Współzałożycielka teatru, Adrianna Marek, to jednocześnie choreograf zespołu. Z niezrównanym wdziękiem wykonuje fach kuglarski na każdym z dostępnych w teatrze sprzętów. W branży kuglarskiej od 5 lat.

 

Estera Czub to ognista tancerka brzucha, mistrzyni balansu. Jej szeroko rozwinięta pasja taneczna pozwala na wykonywanie bardzo aksamitnych i delikatnych układów scenicznych.

 

„Czarodziej” w grupie to Jakub „Pieron” Pieronkiewicz - iluzjonista uliczny, animator imprez. Na scenie, wraz z teatrem prezentuje iluzję z użyciem Ognia. Koordynator projektu „Amazing Pieron”.

 

Artur Ryckowski to z jednej strony technik sceniczny, ale także mistrz opanowania, zarówno w życiu codziennym jak i w tańcu z nieokiełznanym żywiołem. Wieloletnie doświadczenie kuglarskie opiera na ogromnej różnorodności opanowanych sztuk i sprzętów.

 

Teatr Ognia ma w swojej ofercie The Greatest Show – swoją pierwsza i bazową ofertę, pasująca do każdej okazji! Jedyny program, który nie będzie zmieniany na przestrzeni sezonów, a udoskonalany i pielęgnowany, w celu pokazania Państwu naszego dynamicznego rozwoju.

 

Ale to nie wszystko czym zajmuje się grupa. Teatr oferuje mnóstwo zabaw i warsztatów dla dzieci i dorosłych z zakresu sztuki cyrkowej:

–  warsztaty z żonglerki piłkami,
–  warsztaty z żonglerki talerzami,
–  warsztaty z chodzenia na szczudłach dla dzieci powyżej 14 roku życia,
–  zwierzątka z balonów,
–  ogromne bańki mydlane,
–  malowanie buziek,
–  ogromna skakanka,
–  taniec ze wstęgami,
–  pokazy iluzji ulicznej,
–  tańce i zabawy z chustami animacyjnymi.

 

Ofertę teatru uzupełniają pokazy iluzji, polecane szczególnie dla dzieci, ale zachwycą również dorosłych, np. gości weselnych. Młody, pochodzący z Bielska-Białej iluzjonista Jakub „Pieron” Pieronkiewicz z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń i tym małym i dużym obserwatorom.

 

„Każdy z nas choć przez chwilę chciał doświadczyć czegoś niesamowitego, magicznego. Sztuka iluzji daje nam taką możliwość! Podejdź bliżej… Czy widzisz jak piłeczka zmienia kolor? Wybierz kartę, nie mów jaką, Amazing Pieron i tak ją odnajdzie.”

 

We wrześniu br. Teatr Ognia wziął udział w nietypowym projekcie jakim była realizacja oprawy do prezentacji drużyny siatkarzy BBTS Bielsko-Biała, która w tym roku była nagranym filmem wyemitowany w kinie Cinema Citi w bielskim Centrum Handlowym Gemini Park.

Pełna oferta teatru na stronie internetowej: https://tesserakt.show/ 

mk