Przedstawienie Teatru Lalek Banialuka „Zielona Gęś” w reżyserii Pawła Aignera zostało nagrodzone przez Jury dziecięce VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi za "surrealistyczne elementy przedstawione w komediowym klimacie z zachowaniem starego stylu".

Inscenizacja Banialuki łączy w sobie rozmaite formy teatralne, co koresponduje z charakterem pierwowzoru, który był inspirowany teatrami i teatrzykami różnych stylów i epok. Nie brakuje więc żywiołowego konferansjera (Ziemowit Ptaszkowski), dowcipnych i poruszających piosenek, monologów, i wszelkich popisów estradowych. Aktorzy dwoją się troją (co dzięki lalkom przychodzi im z łatwością), aby „Zielona Gęś” po raz kolejny wywoływała salwy śmiechu. A jeśli inteligencja i błyskotliwość współczesnych widzów w niczym nie ustępuje bystrości czytelników „Przekroju” spektakl z pewnością skłoni ich też do refleksji, a może nawet nieco melancholijnej zadumy.

Już 17 czerwca widowisko to będzie można zobaczyć w Rzeszowie podczas Maskarady – 9. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy.