„Wszyscy święci balują w niebie”, „Japonia”, „Najpiękniejszy rysunek świata” to wybrane tytuły prac Anny Demianiuk, której wystawa pt. „Dziwne światy” zostanie otwarta w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej w czwartek, 8 lutego br. o godz. 17.00.

Artystka za pomocą flamastrów, farb, często także brokatu, tworzy na papierze fantazyjne światy pełne postaci  ludzi, aniołów, zwierząt, roślin. W rysunkach, nasyconych czystymi barwami, powtarzają się rytmicznie detale, kontury i różnorodne ornamenty.

– Przebywanie w tych dziwnych, pięknych światach pozostawia w nas zarazem uczucie zaskoczenia oraz lekkości. Urzekają nas swoją autentycznością – mówi Katarzyna Żaczek.

25-letnia Anna Demianiuk pochodzi z Bielska-Białej; obecnie mieszka w Mesznej (gmina Wilkowice). Ukończyła zawodową szkołę ogrodniczą. Od ponad dwóch lat tworzy w pracowni plastycznej Atelier w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, pod opieką artystyczną Katarzyny Żaczek. 
Anna Demianiuk dwukrotnie brała udział w międzynarodowym festiwalu sztuki naiwnej – Art Naif Festiwal w Galerii Szyb Wilson w Katowicach-Nikiszowcu (2016, 2017) i w bielskiej edycji tej wystawy w Galerii Na Piętrze w MDK im. Wiktorii Kubisz (2017). W minionym roku prace artystki zostały zakwalifikowane do wystawy finałowej 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 w Galerii Bielskiej BWA. Wśród prezentowanych prac znalazły się obrazy tylko trzech artystów nieprofesjonalnych, w tym uzdolnionej mesznianki. 
W 2017  r. artystka otrzymała wyróżnienie podczas Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu.
Starosta bielski wyróżnił Annę Demianiuk listem gratulacyjnym skierowanym do osób zasłużonych w dziedzinie kultury w 2017 roku.

Wystawa Anny Demianiuk pt. „Dziwne światy” w Klubokawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA potrwa do 4 marca br.