Kolejny wyjątkowy koncert na Letniej Scenie Sfery! Rahim, Fokus i DJ West, czyli Pokahontaz, już 17 sierpnia wystąpią na placu Bolka i Lolka. To pierwszy, a zarazem jedyny koncert o charakterze hip-hopowym na tegorocznym festiwalu muzycznym, organizowanym co tydzień przez Galerię Sfera.

Pokahontaz to polska grupa hip-hopowa, która powstała w 2003 roku w Katowicach na kanwie rozwiązanego w tym samym roku kultowego trio Paktofonika. W skład grupy wchodzą trzej byli członkowie PFK: Rahim (znany także jako Straho – raper i producent muzyczny), Fokus (raper i producent muzyczny) i DJ Bambus (znany również jako Be-De-Jot lub BDJ – oficjalny DJ grupy). W 2017 r. w miejsce DJ-a Bambusa do grupy dołącza DJ West. Zespół wydał w sumie pięć płyt: „Receptura”, „REkontakt”, „REversal”, „Rekolekcja” i „REset”. Podczas koncertu zaprezentują zarówno utwory z ostatniej płyty, jak i swoje największe hity i kilka utworów Paktofoniki w nowych aranżacjach.

Zapraszamy serdecznie oraz zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Na wszystkich uczestników czekają też spore atrakcje na Letniej Food Sferze oraz różne promocje kulinarne obowiązujące tego dnia. Przypominamy również o wydłużonych godzinach pracy restauracji w Galerii Sfera, które w dni koncertów czynne są nawet do godz. 22.00.

Bezpłatny koncert na placu Bolka i Lolka odbędzie się w piątek 17 sierpnia. Początek o godzinie 19.30.