Tradycyjnie na początku czerwca nasze miasto obchodzi swoje święto. W tym roku Dni Bielska-Białej rozpoczną się 1 czerwca.

Tego dnia, na placu Ratuszowym  odbędzie się losowanie nagród w ramach loterii „Rozlicz PIT w Bielsku-Białej”. Losowanie zaplanowano na godz. 19:00. Uwaga! Laureaci o  wygranych zostaną poinformowani telefonicznie. Przypominamy, że szczegółowy regulamin loterii znajduje się na stronie internetowej www.loteriabb.pl.

 Następnie, o godz. 19.30 zagra Bielska Orkiestra Dęta, a o godz. 20.00 zaplanowano uroczystą inaugurację święta miasta. Gwiazdą wieczoru będą ulubieńcy publiczności - zespół, który przed 20 laty debiutował w Bielsku-Białej, czyli Golec uOrkiestra. Zespół w 1998 roku założyli bracia bliźniacy - Paweł i Łukasz Golcowie, rodem z Milówki, absolwenci bielskiej szkoły muzycznej i Akademii Muzycznej w Katowicach. Grupa łączy tradycje folkowe z wieloma gatunkami muzycznymi. Do ich największych przebojów należą piosenki: Lornetka, Crazy Is My Life, Słodycze, Pędzą konie, Nie ma nic, Kto się ceni, Bo lato rozpala, Młody maj czy Ściernisko. Muzyczne spotkanie na pl. Ratuszowym zakończy o godz. 21.50 pokaz sztucznych ogni.

 Złota Trąbka 2018

 Koncerty 15. Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2018 wypełnią drugi dzień święta miasta. 2 czerwca w godz. 10.30-15.00 na Rynku zaplanowano konkurs estradowy zespołów, w godz. 16.00-16.30 na pl. Ratuszowym odbędzie się koncert połączonych orkiestr, które o godz. 16.30 w paradzie przejdą z pl. Ratuszowego, ulicami 11 Listopada i Norberta Barlickiego na pl. Bolesława Chrobrego i dalej ul. Wzgórze na Rynek. Tam na Rynku starego miasta zespoły orkiestrowe koncertować będą w godz. 18.00-19.30. Festiwal Złota Trąbka 2018 organizuje Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Bielsku-Białej.

 Kamil Bednarek, Agnieszka Chylińska

 Na zakończenie Dni Bielska-Białej 3 czerwca o godz. 17.30 na terenie obok hali pod Dębowcem rozpocznie się koncert z udziałem zespołu Kamila Bednarka oraz Agnieszki Chylińskiej.

 Kamil Bednarek to popularny wokalista, wykonawca muzyki reggae, autor tekstów i piosenek. Sławę zdobył po występie w 2010 r. w programie Mam talent. W latach 2008-2012 był wokalistą formacji Star Guard Muffin, od 2012 r. jest liderem zespołu sygnowanego jego nazwiskiem. Jego ostatni album Talizman osiągnął status Złotej Płyty.

 Agnieszka Chylińska jest jedną z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej sceny muzycznej. W latach 1994-2003 była wokalistką rockowego zespołu O.N.A., później występowała solowo jako Chylińska. W 2009 roku jako Agnieszka Chylińska wydała album Modern Rocking, dwa lata temu ukazała się jej kolejna płyta - Forever Child. Oba wydawnictwa uzyskały status podwójnej Platynowej Płyty.

 Wstęp na koncerty jest wolny.