W sobotę i w niedzielę w Ustce odbyła się góralska impreza. Już po raz kolejny górale z Bielska-Białej opanowali promenadę nadmorską w Ustce. Nadmorska miejscowość od lat promuje się wspólnie z górskimi kurortami. Raz w roku góry reklamują się nad morzem, a morze w górach.

To już 19 spotkanie z kulturą góralską w Ustce. Będą zawody sportowe, prezentacja folkloru, pokazy i dużo muzyki.
W piątek o godz. 18.30 w Bałtyckim Centrum Kultury w Ustce rozpocznie się wernisaż wystawy bielskiej makijażystki, charakteryzatorki i pedagoga Beaty Bojdy pt. „Etno by Beata Bojda”. Wystawę oglądać będzie można do 14 sierpnia. W sobotę i niedzielę Beata Bojda poprowadzi warsztaty dla dzieci „Piękno powstałe z papieru”. Na promenadzie obok sceny odbędzie się happening malarski dla dzieci. Wydarzenie poprowadzi bielska artystka Magdalena Kapela. 

W sobotę i niedzielę o godz. 15 w sali kinowej Domu Kultury w Ustce zorganizowany zostanie pokaz filmów animowanych dla dzieci „Reksio“, „Bolek i Lolek“ i innych powstałych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.
Na promenadzie w sobotę i niedzielę od godz. 14 trwać będą gry i zabawy. Na scenie w sobotę od godz. 15.30, a w niedzielę od godz. 15 wystąpią zespoły muzyczne: PoPieronie, Kamuflaż, Zespół Rewiowo-Taneczny Mażoretek Gracja, kapela góralska Wałasi oraz BB Vocal Group w programie „100 lat polskiej piosenki”. W sobotę od godz. 20.30 trwać będzie zabawa taneczne z zespołem Kamuflaż. W ramach imprezy rozegrany zostanie XVI Międzynarodowy Turniej Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy. Zapisy w sobotę od godz. 9.30, początek zawodów o godz. 10. 


Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji poprowadzi gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Przez cały weekend czynny będzie kiermasz beskidzkiej sztuki ludowej. Będzie też punkt informacji turystycznej, w którym chętni dowiedzą się o największych walorach Bielska-Białej i Beskidów. Na promenadzie obędzie się prezentacja jedynego, zachowanego modelu fiata 126p lekkiego pojazdu terenowego - z Muzeum Fiata 126p im. Ryszarda Dziopaka. Będzie można zobaczyć także wagonik Kolejki Linowej „Szyndzielnia” oraz spotkać przechadzającą się maskotkę Reksia. W sobotę i niedzielę na promenadzie, obok sceny, czynne będzie stoiska gastronomiczne z tradycyjnymi potrawami kuchni beskidzkiej.