W niedzielę 19 grudnia o godz. 16.00 w ramach tegorocznych Świąt na Starówce będzie można – powtórnie – zobaczyć koncert przygotowany z rozmachem przez placówki Miejskiego Domu Kultury.

                                                                                    BESKIDZKIE BETLEJEM NA RYNKU

Dla wielu bielszczan nadarza się okazja uczestniczenia w tym rodzinnym widowisku, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane całkiem niedawno – w niedzielę 12 grudnia w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej (patrz: zdjęcia wykonane w BCK-u) podczas imprezy oficjalnie podsumowującej jubileusz 25-lecia Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej. Utworzenie instytucji miało miejsce w 1996 roku. W ostatnim ćwierćwieczu, w poszczególnych placówkach filialnych MDK, działalność rozwinęło wiele interesujących zespołów muzycznych, wokalnych, o bardzo różnej stylistyce. Na scenie dużo się działo i w niedzielę – również – będzie się działo. Za aranże odpowiadał (będzie) Jacek Obstarczyk. Scenariusz koncertu – tego pod dachem oraz plenerowego, który jeszcze przed nami – a także jego reżyseria to dzieło obecnego dyrektora MDK Zbigniewa Hendzla.

W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy i góralskie pastorałki, które przeplatane będą opowieściami o zwyczajach i obrzędach panujących  w górach. Beskidzkie Betlejem, czyli świąteczny koncert MDK Bielsko-Biała (Uwaga: Wstęp wolny!) będzie pierwszym punktem programu w ostatnim dniu tegorocznych Świąt na Starówce. Zostanie wystawione w niedzielę 19 grudnia o godz. 16.00 w plenerze – na scenie ustawionej na Rynku Starego Miasta. Na pewno nie zabraknie wielu wzruszających momentów i autentycznej świątecznej radości, a publiczność zaśpiewa kolędy z artystami. Wśród wykonawców m.in. Bielski Chór Gospel i Michał Czulak Czulens, Kapela Góralska Beskid, Kapela Śtudry, Dziecięcy Chórek Pinokio, Zespół Melodyjka.