Przed Wami klip do utworu „Nasiono”, pochodzącego z płyty: WOIK „Wczoraj, Dziś i Jutro”. Realizacją zajął się niezawodny Marek Kamiński i TTMstudio. Projekt WOIK powstał w marcu 2016 roku z potrzeby serca. Muzycznie to klimat gitarowego reggae ze szczyptą punka. Prócz polskiego wokalu w przygotowanym repertuarze są też piosenki wykonane w języku francuskim. Niemniej ważne od muzyki stało się tu przesłanie jakie ona ze sobą niesie. Mocno zaangażowane wege-eko-wolnościowe teksty są wołaniem o odpowiedzialność i opamiętanie skierowanym do wszystkich ludzi dobrej woli. Priorytetem jest obrona praw człowieka i zwierząt, zaprzestanie niszczenia Matki Natury, osobisty nieustanny rozwój każdego człowieka, a także empatyczne wsparcie dla osób nieradzących sobie z zastaną rzeczywistością, niesienie im nadziei na lepsze jutro

Jeśli chcielibyście Państwo wesprzeć wykonawczynię reggae młodego pokolenia pochodzącą z Bielska-Białej i jej najnowszy wideoklip prosimy  o udostępnianie WOIK - Nasiono [official video]
https://youtu.be/xvGwZvOlfkc

Weronika Janica (Woik
) – pochodzi z Bielska-Białej, obecnie uczy się w Państwowym Liceum Plastycznym w Krakowie i tam czasowo zamieszkuje. Dziewczyna o bardzo wielu zainteresowaniach i pasjach. Muzyka, ekologia, malarstwo, rysunek, teatr i fotografia - należą do tych najważniejszych.

Jako autorka tekstów i piosenek powołała do życia (wiosną 2016r.) solowy projekt muzyczny WOIK. Z potrzeby serca – jak sama podkreśla. Emo reggae (na co dzień słucha bardzo różnej muzyki) stało się dla niej niezwykłym nośnikiem przekazu, a pozytywne przesłanie - rzeczą najistotniejszą.
W swoich tekstach daje upust swojej niezwykłej wrażliwości na sprawy dotyczące szeroko rozumianych praw człowieka i zwierząt. Sama jest wegetarianką, aktywistką ekologiczną, stara się ze wszystkim swoich sił żyć w „nieuzależnieniu od niczego” – dokładnie tak, jak śpiewa w piosence „Zwierzęta Wśród Zwierząt”. Przy tym jest osobą niezwykle otwartą na innych, chętną do współpracy, wykorzystującą każdą nadarzającą się okazję - do swojego dalszego wszechstronnego rozwoju.
Już w 2017 roku siedemnastoletnia Weronika ukończyła nagrywanie swojej debiutanckiej płyty. Do jej realizacji zaprosiła muzyków z terenu Podbeskidzia, ale także ze Śląska i Poznania. Album zatytułowany „Wczoraj, Dziś i Jutro” zostanie wydany przez TTMstudio z Bielska-Białej i ukaże się już w grudniu.
Plan najbliższych publikacji dotyczących WOIK-a:
27.11.2017 – premiera wideoklipu do utworu „Zwierzęta Wśród Zwierząt”
06.12.2017 (najprawdopodobniej) – premiera płyty WOIK „Wczoraj, Dziś i Jutro”
24.12.2017 – premiera wideoklipu do utworu „La Semence” – francuskiej wersji „Nasiona”

Debiutancką płytę WOIK "Wczoraj, Dziś i Jutro" nagrano w składzie:
Weronika Janica (Woik) - głos, gitara rytmiczna, bas [Dekonstrukcja, Niezgodne, The Fasolers]
Emilia Hejmanowska (Hejman) – gitara solowa, bas w „Bitwie o Świadomość” [Niezgodne]
Krzysiek Poniatowski (Kristus) – perkusja [33po, PuB]
Tomasz Kinecki (Kiniec) - instrumenty perkusyjne [The Djangos, WwK] 
gościnnie:
Dawid Krótki – melodyka [Shashamane, Shiqmah Dub]
Maciej Dzikiewicz – bas w „Papierowych Ludziach” [After Laughter, Last Believer, Hartal]
https://www.facebook.com/woik.band