Rozpocznij dzień leniwie – od plażowania w Porto Katsiki. W południe zjedz lunch w słynącej z malowniczych widoków Syvocie. Stamtąd już tylko krok do winiarni, którą zwiedzisz, a przy okazji spróbujesz tam lokalnych trunków. Po południu pojedź do Vasiliki - panują tam idealne warunki do windsurfingu - lub odwiedź wysepki Meganisi, Sparti, Scorpios, na które najlepiej dopłynąć motorówką. Wieczorem zaplanuj kolację w którejś z tawern w porcie w Nidri. Na koniec czekają na Ciebie atrakcje nocnego życia w stolicy wyspy – Lefkadzie.

Rozpocznij dzień leniwie – od plażowania w Porto Katsiki. W południe zjedz lunch w słynącej z malowniczych widoków Syvocie. Stamtąd już tylko krok do winiarni, którą zwiedzisz, a przy okazji spróbujesz tam lokalnych trunków. Po południu pojedź do Vasiliki - panują tam idealne warunki do windsurfingu - lub odwiedź wysepki Meganisi, Sparti, Scorpios, na które najlepiej dopłynąć motorówką. Wieczorem zaplanuj kolację w którejś z tawern w porcie w Nidri. Na koniec czekają na Ciebie atrakcje nocnego życia w stolicy wyspy – Lefkadzie, wyspy dla odkrywców!

Jesteś już znudzony tłumami na Krecie czy Rodos? Lefkada jest dla Ciebie!

Stolica wyspy jest jednym z ulubionych miejsc żeglarzy przemierzających basen Morza Jońskiego. Ośmiotysięczne miasto, doszczętnie zburzone podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku, odbudowane w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Główny deptak – Ioannou Mela, wyłączony z ruchu kołowego, pełen jest kolorowych arkad i bardzo wąskich uliczek odbiegających od niego na wszystkie strony.

Nidri - turystyczna kolebka Lefkady. W sezonie odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata staje się miejscem, które nie zasypia. Idealna lokalizacja na niezapomniane wakacje: bogata infrastruktura hotelowa, bary, restauracje i dyskoteki czynne do białego rana. W sezonie turystycznym centrum miejscowości zamienia się w zamknięty dla ruchu kołowego deptak.

Windsurferzy znajdą idealne dla siebie warunki na południu Lefkady, w okolicach Vasiliki. Skąd też wypływają promy, którymi możemy dopłynąć na Itakę i Kefalonię

A Vafkeri z kolei to malownicza górska wioska pośród gajów oliwnych, która liczy zaledwie 100 mieszkańców. Kilka tawern, przepiękne widoki i spokojna grecka atmosfera pozwolą wypocząć z dala od zgiełku wakacyjnych kurortów

Siga, siga.... :)