Chorwacja jest kierunkiem uwielbianym przez turystów. Wybrzeże Adriatyku, urzekają bajeczne konstelacje archipelagów oblewane przez lazurowo-zielone, ciepłe wody morskie. Rajskie plaże dla rodzin, śródziemnomorska roślinność, niesamowite parki przyrody, oddalone miejsca dla odważnych i kochających przyrodę, sporty wodne dla tych, którzy nie chcą leżeć tylko na plaży oraz starożytne zabytki pamiętające czasy cesarza Dioklecjana. Chorwacja ma do zaoferowania wszystko czego potrzebujesz aby zrealizować swój wymarzony urlop!

Co warto zobaczyć ? Na pewno Wodospady Krka & Šibenik.
Odkryj Park Narodowy Rzeki Krka i wodospady oraz Szybenik . Wodospad Roški Slap i Skradinski Buk jeden z najbardziej znanych przykładów naturalnego piękna Chorwacji gdzie będzie możliwość skorzystania z kąpieli wodnych, malownicza panorama wysp Visovac i Primosten i na koniec dnia można podjechać do Szybenik i zobaczyć Katedre św. Jakuba wpisana na listę zabytków UNESCO i twierdzę św. Anny

Dubrownik to najczęściej odwiedzane przez turystów miasto w Chorwacji. Wszystkie zabytki znajdują się w obrębie Starego Miasta. Najważniejsze z nich to grube mury obronne okalające całe miasto z których widać przepiękną panoramę, ciekawa fontanna Onufrego przy głównej ulicy Placy, Pałac Sponza i Pałac Rektorów oraz kolumna rycerza Rolanda.

Split i Trogir to kolejne miasta wpisane na listę Unesco, które przeniosą nas w podróżą w rzymską przeszłość Dalmacji. Stolica regionu - Split niezmiennie kojarzy się z ogromnym letnim Pałacem Dioklecjana. Mówi się, że Split to „miasto w pałacu i pałac w mieście”, przechadzając się po uliczkach miasta można poczuć dosłownie antyczne czasy - niegdyś były to korytarze i pomieszczenia cesarskiego pałacu. Trogir i jego najstarsza część położona na wyspie wpisana na listę UNESCO. Koniecznie trzeba przespacerować się wzdłuż wąskich i krętych uliczek Starówki oraz zobaczyć najwspanialsze jej skarby: Katedra św. Wawrzyńca oraz kaplice św. Jana Orsiniego . W cenie wycieczki: transfer, przewodnik, wstęp do zwiedzanych obiektów, degustacja specjałów kuchni Dalmackiej.

Chorwację można szybko odwiedzić samolotem, dla bojących się latać jest mnóstwo ofert z dojazdem własnym lub autokarem. Zapraszamy na Chorwackie wakacje :)