Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy przygotowała specjalną ofertę dla miłośników wycieczek górskich. 21 stycznia o godzinie 19.00 odbędzie się webinar Szlaki górskie, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś.

Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy przygotowała specjalną ofertę dla miłośników wycieczek górskich. 21 stycznia o godzinie 19.00 odbędzie się webinar Szlaki górskie, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś.

Jesteś miłośnikiem gór i chcesz poznać nowe, ciekawe oraz nieodkryte jeszcze trasy i szlaki górskie w Polsce? Szukasz wskazówek i porad, jak najlepiej przygotować się do zimowej wyprawy? Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy zaprasza na darmowy webinar zatytułowany Szlaki górskie, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś.

W programie webinaru zaplanowano tematy: Beskidy, Bieszczady, Tatry – najciekawsze szlaki; jak przygotować się do wędrówki w warunkach zimowych; porady i informacje dotyczące bezpieczeństwa w górach oraz liczne ciekawostki dotyczące turystyki górskiej. 
W webinarze wystąpi Wojciech Szatkowski – przewodnik tatrzański, autor 3 przewodników skiturowych, kustosz Muzeum Tatrzańskiego. Pokaże, że Tatry to nie tylko Morskie Oko, Rysy czy Dolina Chochołowska, ale cała masa jaskiń, wodospadów i tras, na których nie spotkamy tłumów turystów, za to będziemy mogli poczuć się jak jedni z pierwszych wędrowców. Waldemar Czado – ratownik bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, współautor przewodnika skiturowego, ultramaratończyk - zaprezentuje, jak, kiedy i gdzie najlepiej wybrać się na trekking po Bieszczadach. Wiesław Nowak – przewodnik beskidzki oraz leśnik - opowie o trasach, które na pewno zaskoczą niejednego wytrawnego turystę. Beskidy to najmłodsze pasmo górskie w Polsce kryjące wiele ciekawych miejsc, które zostaną przybliżone na tym webinarze. 

Początek spotkania on-line 21 stycznia o godzinie 19.00. Link do transmisji dostępny będzie na stronie https://www.visitbielsko.pl
Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy wspiera ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Są to fantastyczni i odważni ludzie, którzy poświęcają swoje życie, by ratować życie innych. Każda złotówka mile widziana. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/ujh8hf


.